​5 Dakikada Kolaylıkla Yapabileceğiniz Salık Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 22 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Salık saç modelleri, saçları toplamadan yapılan şekillendirme işlemidir. Saçlarınızı yapmaya fazla vaktiniz olmadığı acil durumlarda bu tarz saç modellerini yapabilirsiniz. Uzun, orta boy uzunlukta ve kısa saçları olan bayanlara uygun çok havalı salık saç modelleri bulunmaktadır. Önemli olan bunlardan hangisinin size daha çok yakışacağına doğru olarak karar verebilmeniz.

Abiye Salık Saç Modelleri

Nişan, düğün ve mezuniyet gecesi gibi özel günlerde bayanlar çoğunlukla abiye saç modellerini tercih ederler. Bu modeller arasında en kısa sürede yapılanı salık saç modelleri kıvırcık olmaktadır. Uzun saçlı bayanlar kıvırcık saçlarını olduğu gibi bırakarak ya da şık saç aksesuarları kullanarak kısa sürede bu özel geceye hazırlanabilirler. Salık abiye saç modellerini daha güzel bir hale getirmek için üzerinde küçük çiçekler ya da parlak taşlar bulunan toka ve taçlar kullanılabilir.

Evde Yapılabilecek Salık Saç Modelleri

Evde salık saç modelleri yapmak isterseniz bu konuda da birçok seçenek mevcuttur. Hazırlanmak için fazla vaktiniz yoksa salık saç modelleri düz bir şekilde kullanılabilir. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra bunları olduğu gibi bırakabilir ya da ıslak bir görünüm vererek daha havalı saç modelleri yapabilirsiniz. Düz saçlarınızı biraz köpük ile şekillendirerek geriye ya da yana doğru tarayarak birkaç dakika içerisinde harika saç modelleri yapmanız mümkün.

Salık Saç Örgü Modelleri

Salık saçlarla rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız saçlarınızın ön taraflarını örerek geri kalanları salık bırakabilirsiniz. Birkaç dakikada yapacağınız bu saç modeli sayesinde gün boyu rahat edebilirsiniz. Salık saç modelleri uzun saçların güzelliğini daha çok ortaya çıkarması bakımından da oldukça avantajlıdır. İsterseniz saçlarınızın sadece üst tarafını ördükten sonra geri kalanını salık bırakarak da sezonun saç trendlerine uygun bir tarz yakalayabilirsiniz. Salık saç örgü modellerini daha şık bir hale getirmek için saç aksesuarlarından faydalanabilirsiniz.

Örgülü Salık Saç Modelleri

Örgülü salık saç modelleri sadece uzun saçlara değil birçok kısa saç modeline de kolaylıkla uygulanabilir. Katlı kısa saç kesimleri ve kısa küt saçların ön ya da yan taraflarına yapılan saç örgüleri son dönemlerde oldukça popülerdir. Salık saç modelleri kısa saçlarda da çok hoş durduğu için farklı saç stilleri ile dikkat çekmek isteyen bayanlar için son derece idealdir. Saçlar hafifçe kabartılarak uygulanan saç modelleri ise hem kısa hem de uzun saçlar için birkaç dakikada kolaylıkla yapılabilir.

 
22 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...