​En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Ombre: Gri Ombre Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 30 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son dönemlerin en popüler uygulamalarından birisi de saçlara gri ombre yaptırmaktır. Gri saç ilk uygulanmaya başlandığında bayanlar bu konuda çekimser kalsalar da zamanla ortaya çıkan harika saç modelleri nedeni ile kısa sürede popülerliği arttı. Gri ombre bayanlara daha farklı bir hava kattığı için özellikle genç kızlar arasında günden güne yaygınlaşan bir uygulamadır. Bu konuda en sık tercih edilen uygulamalar arasında siyah saça gri ombre modelleri gelmektedir. Uzun ve kısa tüm siyah saç modellerine gri ombre yapılabilmektedir. Havalı saç modellerinin çoğunda gri ombreye rastlamaktayız. Esmer ya da beyaz tenli tüm bayanlar bu gri rengi rahatlıkla kullanabilirler. Bu konuda tek ihtiyacınız olan biraz cesaret.

Gri ombre aslında herkese yakışır. Burada önemli olan tercih edilen saç modelinin gri renge gidip gitmediğidir. Düz siyah saçlara yapılan gri ombre saçlara daha parlak ve havalı bir görünüm vermektedir. Bunun yanında dalgalı küt ve bob saç modelleri de gri renkle uyum içinde kullanılmaktadır. İri dalgalı lob kesim saçlara da gri ombre ile daha havalı bir görünüm kazandırmak mümkündür. Siyah ve mavi gözlü bayanlarda bu tarz ombre, göz renklerini ortaya çıkarması bakımından büyük avantaj sağlamaktadır. Buğday tenli ve siyah gözlü bayanlar gri ombre ile harika bir görünüme ulaşabilirler.

Gri ombre kısa saç modelleri cesur bayanların öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Gri kısa saçlar sadece genç kızlar arasında değil orta yaş ve üstü bayanlar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Bayanları genç gösteren kısa saç modelleri denince akla ilk gelen gri ombre olmaktadır. Gri saç trendinin yayılması ile birlikte artık beyaz saçlar yaşlılık belirtisi olmaktan çıkmış durumdadır. Gri ombreli kısa saçlarda en popüler modeller arka ve yanların kısa, üstlerin biraz uzun bırakıldığı saç kesimleridir. Bu saç modellerini kullanan bayanlar saçlarını geriye doğru tarayarak ya da önleri havaya dikerek havalı saç modelleri ile dikkat çekebilirler.

En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Ombre: Gri Ombre Kimlere Yakışır? 1

Bebeksi bir yüzü olan bayanlara bu saç kesimini denemelerini tavsiye ediyoruz. Kısa saça gri ombre çok yakışmaktadır. Özellikle kısa erkek tipi saç kesimlerinde aralara atılan gri ombreler bayanlara daha çekici bir görünüm kazandırmaktadır. Kısa saç modelleri rahat kullanıldığı için bunların gri renkte olması da ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Son dönemlerde birçok bayan saçlarını kısa kestirip, gri ombre yaptırarak farklı tarzları ile dikkat çekmektedir.

En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Ombre: Gri Ombre Kimlere Yakışır? 2

Kumral saça gri ombre yakışır mı? diye merak edenler varsa yeri gelmişken bu sorunun cevabını da verelim. Kumral, açık bir renk olduğu için gri ombre pek hoş durmayabilir. Fakat küllü kumral saç renklerinde gri ombre güzel durabilir. Kumral saç rengine sahip olan bayanlar gri rengin saçlarına yakışıp yakışmayacağını önceden test ederek bu konuda en doğru kararı verebilirler. Koyu kumral saç renklerinde sadece saçın bir kısmına ombre yaptırılarak güzel bir tarz elde etmek mümkündür.

En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Ombre: Gri Ombre Kimlere Yakışır? 3

Kumral saçlarda üstten birkaç saç tutamına gri ombre yaptırılabilir. Bu şekilde saçlar daha havalı ve modern bir görünüme kavuşacaktır. Özellikle kumral ve renkli gözlü bayanlara bu tarz bir uygulama çok yakışabilir. Saçlar sarıya yakın açık kumral ise gri ombre pek belli olmayacağı için başka renk tercihlerine yönelmekte fayda vardır.

En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Ombre: Gri Ombre Kimlere Yakışır? 4

Gri ombre biraz iddialı bir uygulama olduğundan saçlarınızı bu tarz boyatmayı düşündüğünüzde seçeceğiniz saç modeline de dikkat etmelisiniz. Saç rengi ve saç modeli bütünlüğünün görsel açıdan önemli olduğunu dikkate alarak yapacağınız seçimlerin sonucu sizi memnun edecektir.

En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Ombre: Gri Ombre Kimlere Yakışır? 5En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Ombre: Gri Ombre Kimlere Yakışır? 6

30 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...