​”Esmerin Tadı” Lafını İspatlayan Siyah Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 30 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Siyah saçlar bayanları daha çekici gösterdiği için son yıllarda siyah saç rengi bayanlar arasında popüler olmaya başlamıştır. Beyaz, buğday ve esmer tüm tenler ile uyumlu olan siyah renk, her saç modeline yakışması bakımından da bayanlar açısından oldukça avantajlıdır. Farklı saç renkleri gündeme gelse de siyah saç modelleri her zaman zirvede olması ile dikkat çekmektedir.

Kısa Siyah Saç Modelleri

Kısa saç modellerinin yükselişe geçmesi siyah saç renginin de popülerliğini arttırmıştır. Asimetrik kesim ya da küt siyah kısa saç modelleri her yaştan bayanın favorisi durumundadır. Siyah saç rengi bayanları genç gösteren bir saç rengi olması bakımından orta yaştaki bayanların da öncelikli tercihleri arasında bulunmaktadır. Siyah kısa saçlara en çok yakışan saç modelleri arasında erkek kesim saçları da unutmamak gerekir.

Siyah Saç Ombre Modelleri

Son yıllarda saçlara ombre uygulamasına sıkça rastlıyoruz. Önceleri açık saç renklerine uygulanan ombre artık siyah saçlara da uygulanmaktadır. Mavi ya da gri renkte saç uçlarına ya da aralara yaptırılan ombreler ile siyah saçlı bayanlar da daha modern ve havalı görünebilmektedir.

Uzun Siyah Saç Modelleri

Siyah uzun saç modelleri her yaştan bayanın öncelikli tercihleri arasındadır. At kuyruğu ve siyah saç örgü modelleri genç bayanlar arasında oldukça popülerdir. Özel gün ve gecelerde bayanlar çoğunlukla siyah saç topuz modelleri tercih etmektedir. Bu topuz modelleri arasında balerin topuzu, ense topuzu ve dağınık topuz modelleri ön plana çıkmaktadır. Uzun siyah saç modellerinin popüler olması sonucu siyah saç gelin topuzları da yükselişe geçmeye başlamıştır. Siyah saç gelin başı modelleri birçok gelin adayının hoşuna gidecek farklı seçeneklere sahiptir. Özellikle dalgalı siyah saçlara uygulanan dağınık topuz ve taç örgülü topuzlar uzun saçlı gelin adaylarının favorileri arasındadır.

Siyah Saç Kesim Modelleri

Siyah saç kesim modelleri arasında en popüler olanının siyah küt saç modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Düz, dalgalı ve kıvırcık her türlü saça uygulanabilen küt kesim son dönemlerde katlı ya da kahküllü olarak da sıkça karşımıza çıkmaktadır. Siyah saç kesim modelleri arasında katlı kesimlere de sıkça rastlıyoruz. Siyah renkli düz ya da dalgalı saçlara uygulanan katlı kesimler havalı görünümleri nedeni ile günümüzde her yaştan bayanın tercih ettiği saç modelleri arasında bulunmaktadır.

 
30 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...