​Sezonun Sıcak Trendi: Mocha Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 26 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son yılların gözde renk tonları kahvelere bir yenisi daha eklendi… Koyu siyah ya da koyu kumral saç renkleri ile uyumlu olarak kullanılan bu yeni kahve tonunun adı mocha kahve… Modern ve yoğun renkleri saçlarında taşımak isteyen bayanlar için ideal tonlardan birisi olan mocha kahve saç rengi kullananlar rengin kendilerini daha genç gösterdiklerini kendi gözleri ile görmektedir.

Yoğun kahve tonlarını saçlarında taşımak isteyen bayanlar, mocha tonunu tercih edebilir. Saç kesimi olarak yoğun katlı ve modern kesimleri kullanan bayanlar, renk tonu olarak da bu rengi tercih edebilir. Saçların tamamında tek renk olarak uygulanabildiği gibi ombre şeklinde de uygulanabilir.

Her türlü kullanımda da bayanlara modern ve havalı bir görüntü kazandırması olası. Saçların daha parlak ve daha havalı görünmesini sağlar. Hafif dalgalar ile şekil verildiğinde göz kamaştıran saç modelleri ortaya çıkarır.Mocha kahve saç rengi kuaförde boyanabileceği gibi evde de başarılı şekilde boyanabilir. Ünlü markaların kahve rengi saç tonlarında mocha renk mutlaka vardır. Evde boyamak için mocha kahve saç rengi Palette ya da mocha kahve saç rengi Loreal ürünleri kullanılabilir.


Saç boyalarının arkalarında yazdığı şekilde uygulama ile kusursuz bir renk elde edilebilir. Saçların boyanmasının ardından boyalı saçlara özel şampuan ve bakım kremleri kullanılmaldır. Bu bakım ürünleri, saç boyası ile elde edilen ışıltı ve parlaklıkları uzun süre korur.


Mocha kahve saç rengi boyayanlar saçlarındaki değişimden memnun kalıp artık sürekli aynı renk tonunu saçlarına uygulamaya başlıyor. Hemen hemen her ten rengine uygun bir renk tonu olan bu kahve, istenilen saç modeli ile birlikte kullanılabiliyor.


Soluk ve hacimsiz görünümlü saçlarından şikayetçi olan bayanlar bu saç rengi ile daha parlak ve dolgun görünümlü saçlara sahip oluyor. Siz de saçlarınız ile göz kamaştırmak isterseniz bu saç renginden yana tercihinizi yapabilirsiniz. Saçlarınızda ışıltı ya da ombre uygulaması için de kahvenin mocha tonunu kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem doğal, hem de parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

26 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...