0 Numara Saç

Yayınlanma Tarihi: 14 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


0 numara saç modelleri son yıllarda erkekleri en çok tercih ettikleri saç tıraşı modelleri arasında yer almaktadır. Uzun saç kullanımın demode olması ile birlikte pek çok erkek tarafından tercih edilen 0 numara saç kesimi özellikle kafa yapısı daha biçimli olan kişilere oldukça yakışmaktadır. Erkek kuaförlerinin kolaylıkla yaptıkları bu saç kesiminde özellikle alın ve favori kısımlarındaki hatların daha belirgin olması kişide karakteristik bir görünüme kavuşulmasını sağlamaktadır.

0 Numara Saç Modeli Nasıl Yapılır?

0 numara saç modeli makine kullanılarak yapılmaktadır. Eğer kişinin saçları çok uzunsa berberin tercihine göre önce makas ile kısaltma yapıldıktan sonra makine yardımı ile 0 numara saç kesimi yapılmaya başlanır. Bu makinelerde saç numarası ayarlama kısmı sayesinde kesim hatasız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Alın, fauller ve ense kısmı da yine makinenin özel başlıkları sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir.

0 Numara Saç Modeli Nasıl Yapılır?

0 Numara Saç Tipi Kimlere Yakışır?

0 numara erkek saç modelleri genellikle kafası daha biçimli olan kişilerde hoş durmaktadır. Özellikle kirli sakal kullanan erkeklerde 0 numara saç kesimi çok daha hoş durmaktadır. Kafa yapısın arka kısmı yassıdan ziyade daha çıkık olan kişiler bu kesim sayesinde daha klas bir görünüme sahip olabilmektedir. Fakat kafa tipi yuvarlak olan kişilerde bu kesim modelini kolaylıkla kullanabilirler. 0 numara saç kullanımı özellikle yazın erkeklere büyük kolaylık sağlamaktadır. Saça şekil verme zorunluluğu bulunmadığı için herhangi bir jöle, sprey ya da vaks kullanımına bu saç tipinde gerek kalmamaktadır.

0 Numara Saç Tipi Kimlere Yakışır?

Saçlarında dökülme problemi yaşayan kişilerde 0 numara saç kesimini tercih edebilirler. Saç bu süreçte çeşitli şekil verme işlemlerine maruz kalmadığı için gerekli bakımlar ile birlikte saç dökülmesinin önüne geçilebilmekte ve bu bağlamda saçlar daha kaliteli bir şekilde beslenerek uzayabilmektedir.

0 Numara Saç Tipi Kimlere Yakışır? 1 0 Numara Saç Tipi Kimlere Yakışır? 2

14 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...