1 Haftada Saç Uzatmak Mümkün: 1 Haftada Saçları Uzatan En Etkili Formül

Yayınlanma Tarihi: 2 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kişinin ani duygu değişimleri, kendisinde değişiklikler yapma isteğini arttırır. Pek çok kişi, bir anda saçlarını kestirme kararı alabilir. Çünkü saçlar dikkat çeker ve saçlardaki değişiklikler kişinin değişiklik ihtiyacını karşılayabilir. Ancak düşünülmeden verilen kararlar kötü sonuçlar doğurarak sizi pişman edebilir. Pek çok kişinin başına gele bu durum sonucunda saçı çabucak uzatacak şeyler aranır. 1 haftada saç uzatma yöntemleri nelerdir? 1 haftada 3 cm saç uzatma, 1 haftada 5 cm saç uzatma veya 1 haftada 10 cm saç uzatma sağlanabilir mi?

1 Haftada Saç Uzatma

Saçın uzamasını sağlayan pek çok yol bulunmaktadır. Saç normal seyrinde zaten uzayacaktır. Sizin bu yollarla yapacağınız uzamasını tetikleyerek bu süreyi kısaltmaktır. 1 haftada 3cm, 5cm veya 10 cm saç uzatmak kişiden kişiye göre değişir. Genellikle 1 haftada 1 cm saç uzatma sağlanır. Ancak bazı yöntemler sık sık tekrarlanırsa ve iyice saça bakılırsa bu arttırılabilir. Bunun için saç uzatma formülleri denenmelidir.

1 Haftada Saç Uzatma Formülleri

1 haftada saçlarınızı uzatmak istiyorsanız, kendinize bir program hazırlamalısınız. Bu programın başına yazmanız gereken ve her gün uygulamanız gereken şeyler vardır. Bunlardan ilki su içmektir. Su içmek genellikle atlanan basamak olur. Bu, saç uzatma için yapılabilecek en büyük hatadır. Her gün yeterince su alınması şarttır.Her gün yapılacak ikinci şey saçı her gün yıkamaktır. Üçüncü şey ise saçı her gün özenle taramaktır. Her gün yapılacak şeyler göz ardı edilirse istenen uzama sağlanamayacaktır.


Yedi günlük bir programında iki güne bir iki farklı formül kullanılacaktır. Bu formüller bir hafta uygulandıktan sonra bir hafta ara veya iki gün ara verilmelidir. Bunun nedeni saçın yorulmasına engel olmaktır.


İlk gün saça soğan kürü uygulanır. Soğanın faydaları saymakla bitmez. Soğan, saçın uzamasını destekler ve parlaklık kazanmasını sağlar. Soğan kürü için tencere, su ve soğan yeterli olacaktır. Saçınızın uzunluğuna göre tencereye su koyulur. Ardından soğan soyulur. İki veya dört parçaya kesilerek tencerenin içerisine atılır. Ardından ocağa alınır ve su kaynaya kadar ocakta kalır. Kaynadıktan sonra kenara alınır ve ılıması beklenir. Ilıdığında saç bu soğan suyu ile yıkanır. Fazla suyu sıkıldıktan sonra en az bir saat bir bone veya poşet içerisinde bekletilir. Ardından şampuan ve su ile saçtan arındırılır. Saçınızı örüp uyuyarak sabah da duşa girebilirsiniz.


İkinci gün saça hazırlanacak olan bir kür uygulanır. Bu kürü hazırlamak için badem yağı, zeytinyağı, çam terebentin yağı ve Hindistan cevizi yağı ve E vitamini gerekir. Yağlardan herhangi ikisinin bulunması da yeterlidir. Önce yağlar belirli bir miktarda karıştırılır. Çam terebentin çok az olmalıdır. Fazlası saç derisini kurutur, kepek yapar ve saçı yıpratır. Karışımın içerisine saçınızın uzunluğuna göre iki veya üç kapsül E vitamini eklenir. Bu karışım saç derisine masaj yaparak uygulanır. Karışımın saç derisine parmakla vasıtası ile yedirilmesi çok önemlidir. Masaj yapar gibi uygulanacak olan bu karışım, derideki dolaşımı hızlandırarak saçın uzamasını destekler. Bu karışım saçta en bir en fazla da yedi saat bekletildikten sonra şampuan ve su ile yıkanmalıdır.


Haftanın dört günü saça soğan kürü uygulanır. Aralardaki üç gün yağlarla ve E vitamini ile birlikte hazırlanan kür uygulanır. Saçın bu süreçte yıpranmaması için bir hafta sonra mutlaka ara verilmelidir. Bu bir haftada listenin başında bulunan şeylere dikkat edilmelidir. Bir hafta sonunda saçtaki uzama kolaylıkla fark edilir.


2 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...