Sentetik Saç Nedir, Boyanır mı, Nasıl Takılır, Nereden Alınır, Nasıl Anlaşılır?

Yayınlanma Tarihi: 28 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Sentetik saç, doğal saç ile benzerlikleri fazla olan ve doğal saçlara ek olarak kullanılabilen saçlardır. Bu saçlar, kimi zaman saça model vermek için kimi zamansa saça farklı renk katmak için kullanılır. Sentetik çıt çıt saç olarak da bilinen bu saçları merak ediyorsanız gelin birlikte bir göz atalım…

Sentetik Saç Nedir?

Sentetik saç, sentetik maddenin saç teli gibi hazırlanması ile elde edilir. Farklı boyutlarda, farklı renklerde olabilir. Doğal saça en yakın saç kaynaklarıdır. Saçlarını topuz yapmak isteyen ancak yeterli uzunlukta saçı olmayan ya da örgü modelleri ile saçlarını şekillendirmek isteyen ancak seyrek saçları olduğu için model veremeyen bayanlar bu kaynakları kullanabilir. Saçlarında farklı renkler denemek isteyen ancak cesaret edemeyen bayanlar da aynı şekilde bu sentetik saçları kullanabilirler.

Sentetik Saç Boyanır Mı?

Sentetik saçlar normal saçlar gibi boyanmaz. Normalde saçlarınızı boyadığınız hazır saç boyaları ile sentetik saçları boyamazsınız. Ancak bu yapay saçların tek renk olarak kullanılması anlamına gelmez. Sentetik saçlar geniş renk seçeneği ile satışa sunulan ürünlerdir. Satın alma aşamasında bu renklerden istediklerinizi seçebilirsiniz.

Sentetik Saç Nasıl Takılır?

Sentetik saçlar, çıt çıt saçlardır. Bu saçların kullanımı çok kolaydır. Tutturulmak istenen bölgeye göre saçın altına basit bir şekilde tutturulur ve diğer saçlar ile çıt çıt bölgesi kapatılır. Bu şekilde takılır ve kullanılır.

Sentetik Saç Nereden Alınır?

Sentetik saçlar, internet üzerinden satış yapan bazı sitelerden ya da saç ürünleri satan marketlerden satın alınabilir. Uzunluk, kalitesi ve rengine göre sentetik çıt çıt saç fiyatları değişiklik gösterir.

Sentetik Saç Nasıl Anlaşılır?

Kaynak olarak satılan saçların bazıları gerçek bazıları sentetik saçtır. Yapay saçlarda sentetik saç fiyatları gerçeklere göre daha düşüktür. Bazı firmalar gerçek saç diye belirtip daha yüksek ücret ile sentetik saçlı kaynak satışı yapmaktadır. Bir saçın doğal mı yoksa sentetik mi olduğu konusunda ilk bakışta fikir yürütmek mümkün değildir. Sentetik saçlar, doğal saçlara göre saç düzleştirme ya da şekillendirme için elverişli değildir. Normal saç boyaları ile boyanmazlar.


28 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...