2017 Davet Modasına Uygun Ensede Topuz Modelleri Yapılışları

Yayınlanma Tarihi: 20 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Ensede topuz modelleri 2016 yılı ve içinde bulunduğumuz 2017 yılının en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer alıyor. Popülerliği değişmeyen bu saç modelleri özel günlerde ya da günlük olarak kullanılabiliyor. Hem hoş, hem olgun bir tarz yaratmak için farklı türlerdeki ense topuzu modellerinden destek alabilirsiniz.

Ensede Topuz Modelleri

Ensede topuz modelleri 2017 senesinde de ön plana çıkan saç modellerindendir. Bu saç modelleri, tekli olarak ense üzerinde yapıldığı gibi çiftli olarak da yapılabilir. Ensede sıkıca toplanmış ya da dağınık olarak tasarlanmış ense topuzları, her yaşta kullanılabilir. Gidilecek olan ortama ve o günkü giyim tarzına göre farklı çeşitlerini kullanabileceğiniz bu saç modelinin en fazla ensede dağınık topuz ve ikili topuz modelleri tercih ediliyor.

Ensede topuz modelleri hangi yüz tipine yakışır: Ensede dağınık topuz modeller doğru olarak seçildiğinde her yüz tipine yakışır. Yüz şekli yuvarlak gelen bayanlar bu topuz modelini ensede, tek ve biraz büyük olarak tercih edebilir. Yüz tipi uzun gelen bayanlar ise ensede daha küçük hafif dağınık bir ense topuzunu tercih etmelidir. Yüz şekline göre ense topuzu modeline karar verdikten sonra ensede topuz modelleri yapılışları resimli anlatımlarına göz atarak istediğiniz ense topuzu modelini hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Ensede Dağınık Topuz

Ensede dağınık topuz, başın tam arka kısmında boyun hizasında yapılan topuz modelleridir. Bu topuzlardan en fazla tercih edilenleri dağınık olarak hazırlananlarıdır. Ensede dağınık topuz modelleri, her yaşa uygun olarak yapılabilir. Genç kızlar için ensede ikili hatta üçlü topuz, orta yaşlı bayanlar içinse dalgalı, dağınık ense topuzu modelleri uygulanabilir. Özel davetlerde olgun ve bir o kadar da zarif görünmek için ense topuzu modelleri kullanılabilir.

Ensede Dağınık Topuz Modeli

Ensede dağınık topuz modelleri hazırlanırken farklı saç örgülerinden de destek alınabilir. Saçın ön kısmından başlayarak, arka ense kısmına kadar gelen bu saç örgüleri topuz ile buluştuğunda devam edebilir ya da örgü topuzun başladığı yerde sonlanabilir. Örgüler ile desteklenen dağınık ense topuzlarının yanında farklı saç aksesuarları ile şekillendirilen dağınık topuz modelleri de bayanların saçlarında sıklıkla görülüyor. Özellile özel bir davete giderken daha şık ve daha hoş bir ense topuzu için parlak taşlı tokalardan desteka alınabilir.

 20 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...