2017 Uzun Saç Kesim Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 8 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Uzun saçlar yıllar geçse de popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Popüler olmuş, pek çok kısa saç kesiminin arasından sıyrılmayı başaran uzun saç modelleri kişinin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendiriliyor. Daha kullanışlı bulanan uzun saç ile yüzlerce saç modeli yapabileceğiniz doğrudur. Ancak saçınızı hangi modellerde daha çok kullanıyorsanız, saçlarınızın kesim modelini o doğrultuda belirlemeniz gerektiği dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır.

Uzun saç kesimlerinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden hangisinin seçmeniz gerektiğini bilemiyorsanız; aklınıza gelmesi gereken iki şey vardır: yüz tipiniz ve saçlarınızı kullanma şekliniz.

2017 Uzun Saç Kesim Modelleri 1

Uzun saç kesim modellerini küt kesim ve katlı kesim olarak ayırabiliriz. Küt kesim, saçınızı korur ve daha az yıpratır. Küt kesim saç modelleri ile birlikte daha çok saç modeli yapabilirsiniz. Ancak kimileri için küt kesimler oldukça sıkıcıdır. Katlı kesim saç modelleri ise bir kadını çok daha alımlı gösterir. Bir tarz yakalamanız çok daha kolaydır. Genellikle açık saç modelleri ile kendini belli edebilir.

2017 Uzun Saç Kesim Modelleri 2

Yüzü yuvarlak olan pek çok kadın küt saç kesimlerini tercih eder. Çene hizasında kesilmiş saçlar, yüzünüzü olduğunuzdan daha uzun gösterir. Uzun katlı saç kesim modelleri kullanmak isteyen yuvarlak yüzlü kadınlar, çene hizalarından başlayacak katlı kesimler kullanabilirler.

2017 Uzun Saç Kesim Modelleri 3

Yüzü oval olan kadınlar, pek çok saç kesimini rahatlıkla tercih edebilirler. Tercih şansı daha fazla olan kadınlar genellikle uzun v kesim saç modellerini tercih ederler. V kesim saç modelleri, iyi bir kuaförün elinden çıkarsa çok kullanışlıdır. Saçınızın kendine has ve belirgin bir kesiminin olmasına saçlarınıza herhangi bir model yapmadan saçlarınızı daha rahat açık bir şekilde kullanma imkanı verir.

2017 Uzun Saç Kesim Modelleri 4

Yüzü uzun olan kadınlar ise genellikle küt kesim saçlar tercih ederler. Ancak bu kesime kahkül de eklerler. Uzun düz saç kesim modelleri kahkülle rahatlıkla bağdaşır. Kahkül alnı sınırladığı için yüzünüzü olduğundan daha kısa gösterir. Özellikle atkuyruğu, topuz veya örgülü modellerde yüzün saçılması ve sadece kahkülün belirgin olması güzel bir görüntü ortaya çıkarır ve yüzünüzün uzunluğu gizlenmiş olur.

2017 Uzun Saç Kesim Modelleri 5 2017 Uzun Saç Kesim Modelleri 6 2017 Uzun Saç Kesim Modelleri 7

8 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...