2017 Yaz Sezonun En Beğenilen Saç Renkleri Nelerdir? Hangi Renk Hangi Ten Rengine Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç rengi insanların yüzde doksan gibi büyük bir kısmı için doğarken açık renkli olsa da ve yetişkinlik döneminde koyu kahverengiye doğru ilerleyerek gider. Birçok bebekte de doğumdan sonra ve çocuklukta kıvırcık saç varken büyüdükçe bu saçların düzleştiği bilinir.

Bu durum aslında saç telinin kalınlaşması ve yapısının değişmesi ile açıklanabilir bir durum olsa da herkesi standart bir görüntüye sokar ve birçok kadın da herkesle aynı görüntüye sahip olmak istemez. Farklılık arayan, değişiklik yapmak isteyen ya da tarzını yansıtmak isteyen kadınlar öncelikli olarak bu işe saç rengini değiştirmekle başlarlar. Bilinen renkler düşünüldüğünde saça uygulanabilirliği yüksek olan renkler bu renklerin onda biri kadardır. Fakat yeni boyalar ve uygulamalar ile artık pembe, mor, mavi gibi pastel ve parlak renkler bile saça uygulanabilmekte ve uzun süre kalıcılığı da sağlanmaktadır.

Bu sezonun da 2017 saç renkleri arasında yeşil ve mavi gibi parlak renkler varken siyah ve gri de oldukça revaçta idi. Ombre uygulamasının daha da geliştirilmesi ile her ten rengine uygun saç modeli elde edilebiliyorken aynı zamanda saç yıpranmadan hızlı şekilde renk değişimi de sağlanabilmektedir. Sarı saç renkleri bu sene platin balyaj ve ombreler ile sık şekilde kullanıldı.Bu kullanımın etkisi ile de açık kahveler, küllü kahveler ve kumral saç renkleri de kadınlar tarafından sıkça tercih edildi. Ombre uygulaması sadece kadınlar için değil erkekler için de yeni saç renklerinin ortaya çıkmasını sağladı ve oldukça modern saç tipleri ve tarzlar ortaya çıkmaya başladı. Uygulanmak istenen saç boyası renkleri kişilerin zevk ve tercihlerine göre seçilirken aynı zamanda da yeni moda ve trendler takip edilerek seçilmelidir.

12 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...