2018 Sezonunun En Rahat Yapılabilen Dağınık Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 12 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Dağınık saç modelleri günlük olduğu kadar özel kullanımlar için de idealdir. Kimi zaman topuz, kimi zaman örgü, kimi zamansa at kuyruğu şeklinde uygulanan dağınık saç modelleri, kullanılacak olan yere göre farklı şekillerde hazırlanabilir. Bu yazımızda sizlerle dağınık saç modelleri ve bu dağınık saç modellerinin kullanılışlarını inceleyeceğiz.

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık saç modelleri topuz çeşitlerinde sıkça karşımıza çıkıyor. Hem derli toplu hem de dağınık bir saç modeli isteyenler dağınık topuz saç modellerinden yana tercihlerini kullanıyor. Saçların ön kısımları, yan kısımları ya da arka kısımlarından hafif kabartılan ya da modele göre tutam tutam saç çıkarılan dağınık topuzlar, her yaşta bayanın saçlarında görülebiliyor. Dağınık topuz modellerinin bir diğer özelliği ise kısa saç kesimlerinde de kolaylıkla uygulanabilmesidir.

Dağınık ÖrSaç Modelleri

Uzun ve orta boy kesim saçlarda dağınık saç modellerini uygulamak isteyenler için örgü saç modelleri de bir alternatiftir. Özellikle genç kızların bakımlı ve uzun saçlarına şekil vermekte zorlandıkları uzun saçları için uyguladıkları bu modellerde, tekli ve ikili saç örgüleri kullanılabilir. Normal saç örgüsü yerine mısır örgüsü, balık sırtı örgü teknikleri ile hazırlanan saç modelleri de tercih edilebilir. Dağınık örgü saç modellerinin bir diğer özelliği ise genelde saçın yana alınarak model verilmesidir. Yaz aylarında da saçların daha derli toplu ama aynı zamanda salaş durması için bu modeller kullanılabilir.

Dağınık Gelin SModelleri

Dağınık saç modelleri kadın ve genç kızların çoğu zaman kurtarıcısı olmaktadır. Bu saç modellerini çok seven bayanlar, en özel günlerinde de sıkça kullanıyor. Bir genç kızın kendisini en güzel hissettiği günlerin başında gelen düğünlerde de gelin saçı olarak dağınık saç modellerinden yana tercih yapılabiliyor. Açık hava düğünleri, havuz başı ya da kır düğünlerinde dağınık gelin saçı modellerini daha fazla görüyoruz.

Dağınık saç modelleri erkek saç modellerinde de karşımıza çıkıyor. Özellikle orta boy ya da uzun erkek saç modellerinde dalgalar ile desteklenen dağınık modeller çok hoş duruyor. Dağınık saç modelleri hem kadın, hem erkeklerde kullanırken, kolaylıkla kendi tarzınıza uygun olarak tasarlayabilirsiniz.

 

11 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...