2020 Saç Modelleri Trendleri

Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2020 Ekleyen: Pınar SUDE


Saçlar kadında da erkekte de dış görünüşü tamamlayan, fiziksel görünüme çekicilik kazandıran çok önemli unsurdur. Asıl fonksiyonu kafatasını ve beyni sıcak ve soğuktan, dış koşullardan korumak olan saçlar aynı zamanda dış görüntümüzün de en büyük tamamlayıcısıdır. Bu yüzden hemen herkes saçlarının bakımlı, sağlıklı ve trendlere uygun olmasını ister. Saçlarımızın bakımlı ve şık olması psikolojimizi de olumlu anlamda etkiler. Peki 2020 Saç Modelleri nasıldı, 2020 saç trendleri ne oldu, 2020 saç modası hangi modelleri kapsadı, gelin hep birlikte inceleyelim.

 

2020 Saç Modelleri Trendleri

2020 Saç Modelleri Trendleri 1

  • Kirakira Saçlar (Kristal Saç İşlemeleri)

Kristal işlemeler sanmayın ki sadece kıyafetlerde, takılarda, aksesuarlarda var. 2020’de kristal işlemeler saçlarda da yerini aldı. Artık tokaların yerini ışıl ışıl kristal taşlar alıyor. Kirakira saçlar da denilen kristal saç işlemeleri özgür bırakılmış saçlarda güzel durduğu kadar topuzlarda ve at kuyruklarında da çok şık bir görünüm arz etmektedir.

2020 Saç Modelleri Trendleri 2

  • Geometrik Kesim Saç Modeli

Geometrik makyaj stili saçlara da etki etti. 2020 saç kesimleri arasında geometrik kesime çok sık rastlıyoruz.  Bilhassa kabarık, kıvırcık, sık dalgalı saçlarda son derece iyi duran bu kesim modern bir tarz yaratıyor. Asimetrik kesimlerle de desteklenen bu kesim dünyada da pek çok kadın tarafından tercih ediliyor.

2020 Saç Modelleri Trendleri 3

  • Camdan Saç Trendi

Glass Hair olarak da bilinen camdan saç modası adı üzerinde cam gibi ışıl ışıl parlayan, su gibi akıcı, hatları keskin ve belirgin küt kesilmiş saçlar olarak özetlenebilir.  2020 saç modelleri içinde oldukça popüler olan küt ve pürüzsüz görünümlü camdan saç trendi Türkiye’de de son derece popüler ve hemen herkese yakışan bir model olduğu için de çok tercih ediliyor.

2020-sa2020 Saç Modelleri Trendleri 4c-modelleri-trendleri-4

  • Islak Görünümlü Saçlar

Sprey, jöle, şekillendirici köpük gibi malzemelerle saçlarınızda ıslak bir görünüm yaratarak şık ve cool bir tarz oluşturabilirsiniz. Burada asıl önemli husus saçın doğal dokusun bozmadan ıslak bir görünüm vermek. Saçlarınız nemliyken şekillendirici köpük ve spreylerle istediğiniz şekli verebilirsiniz. Islak görünümlü saçlar ile hem doğal hem kadınsı hem de tarz sahibi görünmek mümkün.

2020 Saç Modelleri Trendleri 5

  • Dalgalı ve Bob Kesim

En havalı saç trendlerinden birisi olan dalgalı bob kesim her yaştan kadında güzel ve kullanışlı durmasıyla da ön plana çıkıyor. Doğal bir görünüm için bob tarzda kesilmiş saçlarınızın sadece uç kısımlarını maşalayın, bukleleri seyrek dişli bir tarakla tarayın ve hafif spreyleyin. İşte bu kadar.

2020 Saç Modelleri Trendleri 6

  • Çok Uzun Saç Modelleri

Saçlarınız uzunsa dalgalı, düz, ıslak, kıvırcık yani akla gelebilecek her tür modeli rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Teninizle uyumlu bir renk seçerek yüzünüze gidecek, tamamen bütünleşeceğiniz bir modeli uygulayabilirsiniz. Uzun saçın modası asla geçmez.

13 Ekim 2020

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.