40 Yaş Sonrası İçin İddialı Kısa Saç Modelleri ve Yapılışları

Yayınlanma Tarihi: 18 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son dönemlerde kısa saç modelleri kadın modasının gündeminden düşmeyen konular arasında bulunuyor. Uzun saçların yerini daha kısa ve modern saç kesimleri almış durumdadır. Kısa saç modelleri havalı görünümleri ve rahat kullanımlarının yanı sıra bayanları daha genç göstermekte de son derece etkilidir. Bu özelliğinden dolayı orta yaş grubundaki bayanlar çoğunlukla kısa saç kesimlerini tercih etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda ünlü bayanların başlattığı kısa saç akımı günümüzde her yaştan bayan arasında hızla yayılmaktadır.

Saç renkleri ve modelleri bayanların genç görünmesine doğrudan etki eden detaylar arasındadır. Uygun bir saç modeli tercih edildiğinde olduğunuzdan daha genç görünmeniz mümkündür. Sezonun trendlerine uygun kısa saç modelleri bayan dediğimizde önümüze ilk çıkan saç kesimleri arasında erkek kesim saçlar göze çarpmaktadır. Genç bayanların da severek kullandığı bu saç modeli 40 yaş sonrası bayanlar için de en ideal saç kesimleri arasında bulunmaktadır.

[reklam id=1]

Orta yaştaki bayanlar için modern ve havalı düz kısa saç modelleri de bulunmaktadır. Bu saç kesimleri arasında asimetrik kısa saç ve bob saç modellerinin yanı sıra kısa küt saç modelleri de sezonun trendleri arasındadır. Düz saçları olan bayanlar bunları omuzlarda ya da daha kısa kestirerek hem modaya uygun hem de kendilerini genç gösterecek bir saç modeline sahip olabilirler. Düz saçlara çok yakışan kahküller de kısa saçlarla bir arada kullanılabilir.

40 yaş üstü bayanlar aslında kadınlığının altın çağlarını yaşamaktadır. Bu yaştaki bayanlar kendini ve bedenini daha iyi tanıdığı için saç modeli seçiminde de en doğru kararı verebilirler. Spor bir tarzı olan bayanlar erkek kesim ve asimetrik kısa saç modellerini tercih ederken, klasik tarzı ile dikkat çeken bayanlar da kısa küt saç modellerine yönelebilirler. Küt saç modeli düz, dalgalı ve kıvırcık her saça uygun olması bakımından da avantajlıdır. Kısa saçlarına daha iddialı bir görünüm vermek isteyen bayanlar ise kısa saç örgü modelleri arasından bir seçim yapabilirler. Son dönemlerde yandan ya da saçların ön tarafından yapılan kısa saç örgüsü modelleri orta yaştaki bayanlar arasında da oldukça popülerdir.

18 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.