Abiye Topuz Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 15 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Abiye kıyafetlere uygun saç modelleri bulmak, her kadın için oldukça büyük kargaşa haline dönüşebilmektedir. Oldukça fazla sayıda saç modeli bulunmak ile birlikte kadınlar giydikleri kıyafetlere uygun olan saç modelini seçerken oldukça dikkatli olmalıdır. Özellikle de önemli davetlerde giyilen abiye elbiselere doğru ve uygun olan saç modelinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Çok eski zamanlardan beri kullanılan abiye saç modelleri topuz, kadınların saç modeli arama telaşını oldukça etkili bir şekilde ortadan kaldırabilmektedir. Topuz yaptırmak, birçok kadın için oldukça korkutucu olabilmektedir.

Bunun nedeni ise kafa yapısı büyük olan kadınlarda ya da alın bölgesi geniş olan kadınlarda yapılan sıkı topuz modelleri olmaktadır. Bütün bu sorunların ortadan kalkabilmesi için de birbirinden farklı topuz modelleri ortaya çıkmıştır.

Abiye Topuz Saç Modelleri ve Yapılışları

Abiye saç modelleri kataloğu, her geçen gün daha da farklı modeller ile birlikte kadınların hizmetine sunulmaya devam etmektedir. Bu katalog içerisinde yer alan modeller, hemen her kafa yapısına ve saç türüne uygun olarak geliştirilmektedir. Abiye topuz modellerinin yapımında birbirinden farklı materyal de kullanılabilmektedir.

topuz abiye sac

Abiye saç modelleri maşa konusunda oldukça başarılı sonuçları da beraberinde getirebilmektedir. Öncelikle tüm saça yapılan maşa ile birlikte kadınların saçları diledikleri şekilde toplanabilmektedir. Maşa yapılan saçta daha çok dağınık topuz modelleri uygulanmaktadır. Böylelikle saçlarda hem çok havalı hem de çok şık bir görüntü yakalamak mümkün olabilmektedir.

arkadan topuz abiye sac modeli

Özel günlerin vazgeçilmezi haline gelen topuzlar, kişilerin hayal güçlerine bağlı olarak daha da geliştirilebilmektedir. Birbirinden farklı resimli anlatım ile birlikte kuaförlerde yüksek meblağlar ödemek yerine kişiler kendi evlerinde de dilediği topuz modelini yapabilme imkânına sahip olabilmektedir.

buyuk topuz abiye sac

Topuz yapılışı sırasında genellikle uzun ve gür saçlar tercih edilse de, kısa saçlı kadınlara da birbirinden farklı ve bir o kadar da güzel bir görünüme sahip olan topuzlar yapılabilmektedir. Bunun için ise saçlar genellikle ense bölgesinde toplanmaktadır. Sıkı topuzlar yerine daha çok dağınık ve maşa ile şekillendirilmiş saçlar tercih edilmektedir.

dalgalı topuz abiye sac

Prenses topuz olarak da bilinen sıkı ve düz topuzlar da, çok eski zamanlardan beri büyük bir keyif ile tercih edilmektedir. Hemen her kıyafete ve davete uyum gösteren bu tarz topuzlar, günümüzde kadınlar tarafından günlük hayatın içerisinde de kullanılmaya başlanmıştır.

orgulu topuz abiye sac

Böylelikle kadınlar günün her saatinde yaptıkları topuz ile birlikte son derece şık ve bir o kadar da bakımlı bir görünüme sahip olabilmektedir.

daginik topuz abiye sac

buyuk orgulu abiye topuz sac modeli

uzun abiye sac modeli

serbest abiye sac modeli buyuk topuz abiye sac modeliabiye sac orgulu abiye topuzlu sac

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...