Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Yayınlanma Tarihi: 3 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Açık kumral saç rengi, kumralın en göze çarpan renklerinden biridir. Kumral saç renginin pek çok alt tonu bulunmaktadır. Ayrıca kumral, pek çok renk arasında bir geçiş tonu da sayılabilir. Bu şekilde anılmasının sebebi ombre ile yaptığı çıkıştan kaynaklanmaktadır. Koyu kumral saç rengi biraz daha esmer insanlara yakışırken, açık kumral saç rengi açık ve buğday tenli insanlara yakışır.

Açık kumral saç rengi boya renklerinden en çok tercih edilen renkler arasındadır. Çünkü kumral saç renginin üzerine daha sonra işlem yapması çok kolaydır. İsterseniz sarıya, isterseniz kızıla, isterseniz de kahverengiye geri dönebilir çünkü açık kumral sıcak ve ara bir renk olduğu için pek çok renk ile uyum gösterir. Ombre işlemlerinde pek çok renge geçişin kumral üzerinden sağlanmasının da sebebi budur.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 1 Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 2

Açık kumralın en çok sevilen rengi açık küllü kumral saç rengi olmuştur. Açık kumralın pek çok alt tonu için saç boyaları bulunmaktadır. Farklı farklı markaların açık kumral için tonlar ürettiğini görmüşsünüzdür. Evde açık kumral saç rengini elde etmek istiyorsanız bir adet boya almanız gerekmektedir. Boya alırken dikkat etmeniz gereken boyanın üzerindeki resim olmamalıdır. Bu resim aldatıcı olabilmektedir. Siz boya seçerken ya daha önce o boyayı kullanmış birini dinlemelisiniz ya da arkasındaki üç rakamda olan kodunu iyi araştırmalısınız.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 3 Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 4

Açık küllü kumral saç rengi nasıl elde edilir? Açık küllü kumral saç rengi evde nasıl elde edilir?’ soruları açık kumral ile ilgili en çok sorulan sorulardır. En popüler renginin küllü olmasının sebebi küllü renklerin, daha mat bir görüntüde olmasıdır. Bu matlık bazı kuaförlerde iki aşamada oluşmaktadır. İlk önce saç boyanır. Ardından kısa sürede saçın rengi akar gider ve saç ikinci kez boyanır. Kuaförlerde küllü saçın güzelliği böyle zorlu süreçlerin ardından ortaya çıkar. Ancak satın alacağınız saç boyaları genellikle tek seferde işinizi görecektir. İlk kez saç boyayacaksanız, bu size biraz zor gelebilir. Zaman içerisinde alışmış olacaksınız. Dip boya yapmak saçın tamamını boyamaya göre çok daha kolaydır. Bu neden saçınızı ilk kez kuaförde boyatırsanız, daha sonrasında çok daha rahat edersiniz.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 5 Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 6 Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 7

4 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...