Açık Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 21 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Açık Saç Modelleri

Sabah kalkıp aynaya baktığımızda dağının ve birbirine girmiş saçlar canımızı sıkabilir. Uzun saçlara sahip olmak her kadının isteği olsa da bakımı ve şekil vermesi de bir hayli zordur. İlk kurtarıcılarımız kuaförler olsa da her an gitme imkanı olmadığından kendi saçımızın çaresine bakmak durumdayızdır.

İster uzun ister orta uzunlukta olsun açık saçların her zaman albenisi daha fazladır. Bu yüzden açık saç modelleri hakkında bilgimiz ve görsek dağarcığımız ne kadar geniş olursa, pratikliğimiz de o derece artacaktır.

Özellikle uzun saçlarınız varsa ve açık saç kullanmayı seviyorsanız birkaç küçük ipucu gün içinde rahat etmenizi sağlayacaktır. Devamlı yüzünüze dökülen saçlara da çözüm bulmak için,  saçlarınızı tarayarak yandan ayırın. Saç köpüğü uyguladığınız saçınızı bir tarafından kulağınızın arkasında doğru tarayın ve küçük bir toka yardımı ile tutturun. Dağılmasını ve elektriklenmesini önlemek için  biraz sprey kullanabilirsiniz. Ayrıca yandan ayrılmış açık saç modelleri özel davetlerin de vazgeçilmezleri arasındadır. Nostaljik bir havaya bürünürken, kıyafetiniz ve takılarınızla da göz kamaştırabilirsiniz.

Yandan ayrılmış açık saç modelleri düz saçlar, dalgalı saçlar, özel davetler için gece saçları ve gelin saçları ile ilgili modellerimiz aşağıda yer almaktadır;

acik-sac-modelleri5 acik-sac-modelleri4 acik-sac-modelleri3 acik-sac-modelleri2 acik-sac-modelleri1.jpg

Açık saç modelleri her ne kadar uğraştırıcı olsa da saç tipinize göre kolaylıkla da model verebileceğiniz seçeneklerin çok olduğu modellerdir. Dalgalı ya da kıvırcık saçlarınız varsa saç şekillendiricinizi saçlarınız ıslakken kullanmanız halinde daha doğal bukleler elde edebilirsiniz. Saçlarınıza günlük kullanımda bir taç ya da bandana yardımı ile renk katabilir, aynı şekilde özel davetlerde de kıyafetinizle uyumlu saç aksesuarları tercih edebilirsiniz.

acik-sac-modelleri6 acik-sac-modelleri7 acik-sac-modelleri8 acik-sac-modelleri9 acik-sac-modelleri10

Düz saçlarınız varsa açık saç modelleri için çok da alternatif olmasa da düz saçların avantajını kullanabilirsiniz. İster uzun ister orta uzun olsun açık saç modelleri doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Bir örgü ya da aksesuarla hareketlilik verebilirsiniz.

acik-sac-modelleri11 acik-sac-modelleri12 acik-sac-modelleri13 acik-sac-modelleri15

Gelin adayları da artık sıkı ya da dağınık topuzlar yerine daha doğal görünebilecekleri ancak bir o kadar da çekici olabilecekleri açık saç modellerini tercih etmektedirler. Hafif toplu, yandan ayrılmış, bir taçla ya da aksesuarla süslenmiş gelin açık saç modelleri makyajınız ve gelinliğinizle bütünleştiğinde göz alıcı olacağınızdan şüpheniz olmasın.

acik-sac-modelleri18 acik-sac-modelleri17 acik-sac-modelleri16

acik-sac-modelleri20 acik-sac-modelleri19

25 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.