Alagarson Saç Nedir, Modelleri, Kesimleri, Nasıl Yapılır ve Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 10 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Alagarson saç kesimi son yılların en sevilen saç modellerinden biri oldu. Kendine güvenen ve güzelliğini ön plana çıkarmak isteyen bayanların severek kullandıkları bu saç kesimini örnekler ile birlikte inceledik. Bakımı ve kullanımı çok kolay olan bu saç modelleri ve örneklerini bir kere de birlikte inceleyelim…

Alagarson SNedir

Alagarson saç, kelime anlamı olarak kısa kesilmiş saç anlamındadır. Pratikte de kısa kesilmiş olan bayan saçlarına verilen isimdir. Erkek tipi kesilmiş saç modellerinin hepsi alagarson saç modelidir. Bu saç modelinin kullanımı ve bakımı uzun saçlara göre daha kolaydır. Gerektiğinde bir saç şekillendirici ile saçların modeli verilebilir. Minik tokalar ya da tel tokalar ile saçlar yatıştırılabilir.

Alagarson Saç Modelleri

Alagarson saç modeli seçimi yapılırken yüz şekline göre bir model tercih edilmelidir. Oval yüz şekline sahip olan bayanlar için önlerden ve arkalardan kısa saç modelleri kullanılabilir. Uzun yüz hatlarına sahip bayanlar, asimetrik kesim alagarson saç modellerini kullanabilirler. Saçların arka kısmı daha kısa, ön kısımları biraz daha uzun olan saç modelleri uzun yüz hatlarına uygundur. Kare şeklinde yüz hatlarına sahip bayanlar, bir tarafı uzun bir tarafı kısa alagarson modellerden yana tercihlerini yapabilirler. Yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanlar ise kahküllü ya da hafif perçemli modellerden yana tercihlerini kullanabilirler.

Alagarson SKesimleri

Alagarson saç kesimleri, profesyonel kuaförler tarafından uygulanmalıdır. Saçın genel yapısı, gürlüğü ve kişinin yüz hatlarına en uygun alagarson saç modeli, işin uzmanı kuaförler tarafından müşterilerine uygulanmaktadır. Alagarson saç modelleri, biraz uzayınca yeniden modelinin verilmesi gerekir. Bu saç modelleri ile birlikte yeni saç renkleri de deneyebilir, tamamen yeni bir saça sahip olabilirsiniz.

Alagarson Saç Kimlere Yakışır 

Alagarson saça şekil verme son derece kolaydır. Farklı bir tarzı olan cesur bayanların tercihleridir bu saç modelleridir. Hem güzelliklerini hem cesaretlerini ön plana çıkaran bu saç modelleri günlük kullanım için de son derece ideal modellerdir. Dışarı çıkarken fazla zaman harcamak istemeyenler için pratik saç modelleridir. Hafif bir saç şekillendirici ile saçların modeli verilebilir.

 

9 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...