Amerikan Saç Modelleri: Erkeklere Özel, Sonbahar İçin Yepyeni Bir Saç Kesimi

Yayınlanma Tarihi: 25 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kılık kıyafet, diksiyon gibi önemli bir diğer husus da, saç modelleridir. Saçlar, kişinin süsüdür ve saç şekli cazibeyi artıran, ilgiyi toplayan detaylardır. Çocuk yaşlardan itibaren başlayan bu süreçte, özel bir durumda hazırlanırken en fazla özen gösterdiğimiz saçlarımız olmuştur. Çocukluk yıllarında Amerikan saç modelleri erkek çocuklar arasında sıklıkla karşılaşılan modeldi. Saçın ense ve kulak arkası favori hatlarında normal uzunluğundan daha kısa kesilmesi ile oluşturulan modeller, Amerikan tıraşı erkek saç modelleri olarak tanımlanmıştır.

Saç Modellerine Ne Kadar Önem Veriyoruz?

Saç modelleri herkes tarafından takip edilmektedir. Takip etmek için sürekli moda dergisi karıştırılmasına gerek yoktur ve sadece insanları izleyerek bile yeni moda saçlar hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Saç insanların, kadın ve erkek farkı olmadan en önem verdikleri detaylarıdır. Sevgilisinden ayrılan bir kadının saç rengini değiştirmesi ya da bir erkeğin saç modelini değiştirmesi bile klişeler arasında yer almaktadır. Bu durumun asıl sebebi, saçta yapılan değişikliğin, çok etkili bir şekilde hissedilmesi ve eskiyi silmesidir. Bu nedenle saç modelleri erkek Amerikan kesimi, sıklıkla erkeklerin imdadına yetişmektedir.

Amerikan Modeli Saçların Avantajları ve Sık Kullanılması Nedendir?

Amerikan kesim saçlar hatlarda kısa kesilerek yukarıya doğru uzayan bir modeldir. Ense, kulak arkası, favori noktalarında sıfır tabir edilen kesime kadar uygulanmaktadır. Üst bölgelerin uzun bırakılması ile saça şekil verebilmemiz nedeniyle, sıklıkla tercih edilen bir model olmaktadır.

 Okula giden erkek çocuğu Amerikan saç modelleri, diğer saç modellerine göre daha kısa kesimdir. Fakat Amerikan saç kesim modelinin tanımlamaları olan, eteklerde kısa yukarıya doğru kademeli uzama, yine uygulanmaktadır. Tüm saç modelleri, insanlara kişilik kazandırır. Bu nedenle insanlar kendine özgü saç modelleri seçerek, kişiliklerini de başka bir deyişle dışarı yansıtırlar.

25 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...