Amonyaksız Saç Boyası Nedir, Markaları Nelerdir, Amonyaksız Saç Boyası Saça Zarar Verir mi?

Yayınlanma Tarihi: 20 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Sağlıklı saçlar için sağlıklı saç boyaları kullanılması gerekir. Günümüzde sağlıklı saç boyası olarak organik ya da amonyaksız saç boyası çeşitleri kullanılabilir. Hem sağlık için hem de saçlar için son derece zararlı olan amonyak kullanılmayan saç boyaları saçların dışında bireylerin genel sağlıklarına da zarar vermeden saç bakımı yapılmasını sağlar.

Syoss Amonyaksız Saç Boyası

Amonyakın saçlara ve genel sağlığı verdiği zarar artık çoğu kişi tarafından biliniyor. Saç boyası markaları da saçlara ve insan sağlığına zarar veren bu maddeyi artık saç boyalarının içeriğinde kullanmamaya başlamıştır. Özellikle geçtiğimiz son 5 yıl içinde amonyak kullanılan boya markalarının sayısı ciddi derecede azalmıştır. Amonyaksız saç boyası nedir, amonyak kullanılmadığında benzer bir madde kullanılır mı saç boyalarında soruları bu konuda en çok merak edilen sorulardır. Evet, amonyak kullanılmayan saç boyalarında amonyağın bir türü olan madde kullanılır. Amonyak ile aynı görevi gören bu madde, amonyaktan daha az zararlıdır. Bu da sağlığa daha az zarar vermesi anlamına gelir. Syoss amonyaksız saç boyaları da bu maddeyi içeriğinde bulundurur.

Loreal Amonyaksız SBoyası

Amonyaksız saç boyası markaları arasında ilk sıralarda yer alan Loreal, geniş renk seçenekleri ile bu tür sağlıklı boyaları satışa sunuyor. Hem kaliteli, hem sağlıklı saç boyaları ile göz kamaştıran saçlara kavuşmak için Loreal markasının renklerini tercih edebilirsiniz. Kullananların beğenerek satın aldıkları ve kullandıkları Loreal saç boyalarını evde kendiniz kullanabilir ya da saçlarınızı boyatmak istediğinizde kuaförünüze önerebilirsiniz.

Loreal SBoyası Renk Kataloğu Amonyaksız

Senelerdir beğenerek kullanılan Loreal saç boyası, geniş renk seçenekleri ile beğeni kazanıyor. Amonyaksız saç boyası konusunda da dikkatli davranan saç boyası markalarından olan Loreal, hem amonyaksız hem de arı sütü katkılı L’Oréal Paris Casting Crème Gloss serisini çıkarttı. Sadece 28 yıkamaya kadar dayanıklı olan bu özel saç boyası, saçların dip boyasının gelmesi ya da bir kere boyandıktan sonra sürekli boyanması gerekmesi gibi durumlar söz konusu değildir. Amonyaksız saç boyası Loreal renkleri çeşitlidir. Bu renkler arasında mutlaka siz de kendinize uygun renk tonlarını bulup saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 
20 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...