Asimetrik Saç Kesimi Kimlere Yakışır

Yayınlanma Tarihi: 2 Şubat 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Klasik saç modellerinden sıkılan ve farklı modeller denemekten hoşlanan kadınlar için asimetrik saç kesimleri oldukça ideal bir tercih olabilmektedir. Yapılmaya başlandığı ilk günden itibaren son derece fazla sayıda kadın tarafından yaptırılan asimetrik saç modelleri, kadınlar tarafından büyük bir beğeni ile kullanılmaya devam etmektedir.

Asimetrik kesim saç modelleri, kişilerin isteklerine göre farklı boydaki saçlara uygulanabilmektedir. Fakat bu saç kesiminin ortaya çıkabilmesi ve tarz bir görüntünün sağlanabilmesi için kısa saçlara yapılması tercih edilmektedir. Kısa saçlara sahip olan kadınlar tarafından yaptırılan asimetrik saç kesim modelleri, hemen herkes tarafından da son derece beğenilmektedir.

Radikal bir karar ile saçlarını asimetrik bir şekilde kestirmek isteyen kadınların en büyük problemlerinden biri de, her kıyafete ve her ortama uyum sağlayıp sağlamayacağıdır. Asimetrik kesim saç modellerinde, kişiler diledikleri gibi şekil verebilmektedir. Sprey ya da köpük gibi saç sabitleyici ürünler ile günlük hayata uygun modeller elde edilebilmektedir. Daha şık ve resmi olan yerlerde ise maşa ya da fön makinesi ile şekiller verilebilmektedir. Böylelikle kadınlar asimetrik kesim saç modelleri ile hemen her ortamda beğeni dolu bakışları üzerinde toplayabilmektedir.

Asimetrik saç modellerinin kimlere yakışacağı konusu ise oldukça fazla sayıda kişi tarafından da büyük bir merak unsurudur. Bu kapsamda kestirilecek olan saçın boyu oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Asimetrik kısa saçlarda, genellikle kişilerin yüzlerinin ince ve oval olması istenmektedir. Yüzü toplu olan kadınların kısa saç kestirmesi uygun görülmese de, asimetrik modellerin uygun şekillerde kesilmesi ile birlikte bu problem ortadan kalkabilmektedir. Bu sebeple de kişilerin bu konuda uzman olan kişilerden yardım alması çok daha doğru olmaktadır.

asimetrik sac

Asimetrik Saç Kesimi Modelleri

Asimetrik saç kesimleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri ise, asimetrik küt saç modelleri olmaktadır. Genellikle daha kısa saçlara uygulanan bu saç modeli, küt saçlara da oldukça başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Her geçen gün daha da fazla sayıda kişi, çok kısa saç kestirmeye cesaret edemediğinde asimetrik küt saç kesimini tercih etmektedir.

asimetrik sac

Asimetrik saç modelleri, kullanım kolaylığı ve güzel görünümünden ötürü kadınların istek ve ihtiyaçlarını oldukça başarılı bir şekilde karşılamaktadır. İşe ya da okula giderken kısa sürede güzel görünen saçlara sahip olmak isteyen kişiler, asimetrik saç modelleri sayesinde oldukça kısa bir süre içerisinde dilediği saç modeline sahip olabilmektedir.

asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac asimetrik sac

2 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...