Asimetrik Saç Modelleri, Asimetrik Saç Kesimleri, Asimetrik Saç Nasıl Kullanılır ve Şekillendirilir?

Yayınlanma Tarihi: 6 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Asimetrik saç, uzunlu, kısalı saçlardan oluşan saç modelleridir. Katlı kesim ile benzer bir tanımı olsa da birbirlerinden farklı modellerdir. Katlı saç kesimleri, kesim boyu olarak düz, aynı boydadır. Asimetrik saç kesimlerinde ise saçın kesim boyu önde, arkada ya da başın sağ ve sol tarafında farklıdır. Tanımlardan çok fazla anlaşılamayan asimetrik kesim saç modelleri ve bu modellerin diğer kesimlerden farkını örnekler ile yazımızın devamında sizler için hazırladık…

Uzun Asimetrik SModelleri

Asimetrik uzun saç modelleri, genel olarak saçın ön kısmında bir tarafın uzun diğer tarafın kısa bırakılması şeklinde tasarlanan modellerdir. Bu saç modelleri genç kızlar ya da kendini genç hissedenler için idealdir. Saçın modelini belirginleştirmek için farklı saç rengi tonları ile uzun bırakılan kısımlar boyanarak bu modeller kullanılabilir.

Kısa Asimetrik Saç Modelleri

Asimetrik saç modelleri denilince aklımıza en fazla kısa asimetrik saç modelleri gelir. Bunun nedeni uzun saçlarda asimetrik kesimlerinde daha az belirgin olması, kısa saç modellerinde ise daha fazla modelin kendini belli etmesidir. Asimetrik kısa saç modelleri olarak son dönemlerde en yaygın olan modeller, tek tarafı kazınmış saç modelleridir. Farklı ve çekici bir saç tarzı kullanmak isteyenler bu modelleri saçlarında deneyebilirler.

Katlı Asimetrik SModelleri

Asitmetrik saç kesimleri, katlı modeller ile birlikte kullanılabilir. Yoğun katları olan, önü uzun, arkası kısa saç modelleri, katlı asimetrik saç modellerinin en güzel örnekleridir. Her renk saça uyum sağlayan bu modeller, hafif dalgalı ya da düz yapılı saçlarda çok hoş durmaktadır.

Asimetrik SNasıl Kullanılır

Asimetrik saç modelleri özel saç modelleridir. Bu nedenle kullanılmalarında da daha dikkatli olunması gerekir. Asimetrik saç modellerinin renklendirilmesinde modele uygun tonların seçilmesi gerekir. Örneğin çok hareketli bir asimetrik saç kesim modeli ile sakin renk tonları yerine hareketli, aralarda ışıltılar olan saç rengi tonları kullanılmalıdır.

Asimetrik SNasıl Şekillendirilir

Asimetrik saç kesim modellerini saçlarınıza uygulamadan önce genel yapısına mutlaka dikkat edin. Bazı saç modelleri düz saçlarda daha hoş dururken bazıları dalgalı ya da kıvırcık saç kesimlerinde daha hoş durur. Örneğin düz saç yapısına sahipseniz asimetrik küt saç modelleri tam size göre diyebiliriz.

 6 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...