Aslan Başı Saç Nedir, Modelleri, Kesimleri, Nasıl Yapılır ve Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 10 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Aslan başı saç kesimi saçın üst kısımlarında yoğun katlar olan, alt kısmında daha az katı olan saç modelleridir. Düz, kıvırcık, dalgalı saç yapılarına uygundur. Kısa ya da uzun olarak kullanılabilir. Ancak ideal boyu omuz hizasında ya da hafif aşağısındaki uzunluktur. Aslan başı saç modelleri ve bu saç modellerinin örneklerini yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Aslan Başı Saç Nedir

Aslan başı saç modelleri yoğun katlı saç modelleridir. Katları kısa olan bu saçların genel boyu ise uzundur. Çoğunlukla düzleştirilmiş olarak kullanılır. Genç kızlar arasında yükselişe geçen saç modellerinden birisi olan aslan başı  saç modeli kendi ayakları üzerinde duran, özgür gençlerin tarzını yansıtıyor.

Aslan Başı Saç Modelleri

Aslan başı saç modelleri, orta boy saçlarda daha fazla kullanılır. Saçların alt kısımları uzun bırakılan bu modellerde üst kısımlarda kısa ve yoğun katlara yer verilir. Uzun olan alt saçlara farklı renk tonlarında tutam tutam boya uygulanması saçın modelini tamamlar. Siz de bu saç modelini kullanmayı düşünüyorsanız, pastel tonlarında tutam renkleri uygulayabilirsiniz. Saç uçlarına ombre uygulatmak isterseniz, bu modellerde katların ucuna da aynı renkte ombre uygulanabilir.

Aslan Başı Saç Kesimleri

Aslan başı kesimi düz saçlar için son derece idealdir. Özgür bir tarzı olan bayanlar bu saç kesimini kullanabilirler. Hafif dalgalı saçlarda aslan başı saç kesimi yapılırken katlar ile alttaki saçların uzunlukları arasında çok fazla fark olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa bu modeli aralardan kat alarak uygulatmanız saçlarınızın daha az kabarık görünmesini sağlayacaktır.

Aslan Başı  SNasıl Yapılır

Aslan başı  saça şekil verme aşamasında saçların katlarının belirginleştirilmesi gerekir. Bu belirginleştirme düzleştirme ya da bukleleri belirginleştirme şeklinde olabilir. Severek kullanılan bu modeli genç kızlar tarzlarına uygun şekilde hazırlayıp kullanmaktadır. Aslan başı saç modellerinin kesimlerinde saç katları genel olarak omuzların üzerinden başlar.

Aslan Başı SKimlere Yakışır 

Aslan başı saç modeli genç kızlar için ideal bir saç modelidir. Saçlarında farklı renk tonları kullanmak isteyenler için de uygun aslan başı saç modeli, yüz şekli küçük gelen bayanlarda son derece hoş bir görüntü oluşturuyor. Aslan başı saç modellerini denemeden önce kuaförünüzden de bu saç modeli hakkında yönlendirme isteyebilirsiniz.

 

9 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...