Aslan Yelesi Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 4 Mayıs 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son yıllarda insanlar havalı ve cool görünüşe karşı ilgi duyar hale gelmiştir.  Pek çok kıyafet bu şekilde tasarlanır hale gelmiştir. Elbette saç modellerinde de cool duruşa karşı bir yönelim gerçekleşmiştir ve bunun kanlı canlı en büyük kanıtı aslan yelesi saç modelleri olmuştur. Aslan yelesi saç modeli kıvırcık saçlı kadınlara özgü bir modeldir. Aslan yelesi saç modeli resimleri incelendiğinde genellikle katlı bir kesim olduğu görülmüştür. Aslan yelesi saç kesim modeli her ne kadar katlı bilinse de eğer saçlarınız uzunsa tercih etmeniz gereken kesim küt kesimdir. Aslan yelesi saç modeli resmi incelediğinizde bunu net bir şekilde siz de görebilirsiniz.

Aslan yelesi saç modelleri özellikle instagram ve tumblr hesaplarında bazı kızların popüler olmasını sağlamıştır. Yıllarca saçının kabarıklığından şikayet eden kıvırcık kadınların sonunda bir çıkış noktası bulabilmesi sevindirici bir haberdir. Saçları kalemle sarılmış gibi kıvırcık olan pek çok kadın yıllarca gizledikleri kabarıklıklarını göz önüne çıkarabilmişlerdir.

Aslan yelesi saç modeli için saçını kestirmek isteyen bir kadın saçı omuz hizasının biraz altında olacaksa saçını katlı kestirebilir. Katlı görünüm saçın daha hacimli görünmesi sağlayacak ve saç tutamlarının bir yandan diğer yana savrulmasını kolaylaştıracaktır. Eğer saçlarınızı kestirmeden aslan yelesi saç modelini kullanmak istiyorsanız da saçlarınızı mutlaka küt kestirmelisiniz. Uzun saçlar bu model için küt kesimle uyum sağlamaktadır.

aslan-yelesi-sac-modelleri 1

Aslan yelesi saç modelini kullanacak olan kadınların akıllarında bulundurması gereken ilk şey bu saç modelinin kazık gibi kullanmaktan kaçınmalarıdır. Saçlarını mümkün olduğunda bir taraftan bir tarafa savurarak kullanmaları saç modellerini ve kendileri daha çekici hale getirecektir.

Aslan Yelesi Saç Modelleri 2

Aslan yelesi saç modelinin sadece kıvırcık saçlı kadınlara özgü olduğu biliniyor. Pek çok düz saçlı kadın saçlarını kabartsa da aslan yelesi saç modelini elde edemiyor. Dalgalı saçlı kadınların saçları da ne kadar kabartılırsa kabartılsın ertesi gün sönüyor. Bu saç modeline geçici olarak sahip olmak dışında başka şansları kalmıyor. Pek çok kuaför bu saç modelini geçici olarak yapabiliyor.

Aslan Yelesi Saç Modelleri 3 Aslan Yelesi Saç Modelleri 4 Aslan Yelesi Saç Modelleri 5 Aslan Yelesi Saç Modelleri 6 Aslan Yelesi Saç Modelleri 7

4 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...