Bebek Kumralı

Yayınlanma Tarihi: 7 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Her senenin trend saç rengi değişmektedir. Ombrenin çıkış yaptığı yıllarda özellikle gri saç rengine ilgi yoğunlaşmıştı. Siyahtan griye açılan saç rengi, pek çok kadını da erkeği de cezp etmektedir. Grinin bu şekilde ilgi odağı olmasının ardından gri alt tonlu pek çok saç rengi türemiştir. Bu saç renklerinin en popüler olmuş hali bebek kumralı ismini almıştır.

Bebek kumralı saç rengi, hiç bilmeyen bir insana açık kumral saç rengini çağrıştırabilir. Ancak tahmin edildiğinden çok daha farklı bir renk ortaya çıkmıştır. Bebek kumralı saç, kumral ile gri renginin karıştırıldığı saçtır. Normalde canlı ve sıcak bir renk olan kumral rengi, gri ile birleştiğinde mat bir hal almıştır. Bu matlık saça ayrı bir hava verirken, saçın yükselişe geçmesinde faydalı olmuştur.

Bebek kumralı saç renkleri, kumral saç rengi ile gri saç renginin belirli oranlarda karıştırılması ile kısa bir skalada değerlendirilebilir. Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren bu renk, ombre modelleri ile göz önüne çıkmış olan en başarılı zemin rengi yani kumral rengi ile göz kamaştıran grinin karışımıyla elde edilmiştir. Bebek kumralı ombre modellerinde de tercih edilebilir bir hale geldikten sonra ilgi odağı olmuştur.

Bebek Kumralı 1

Bebek kumralı en başta ünlü kuaförler tarafından farklı tonlarda elde edilmiştir. Ardından ünlü isimlerin  ve özellikle sosyal medya hesaplarının etkisiyle yaygınlaşmıştır. Pek çok ünlü saç rengi gibi piyasanın ortasına giriveren bebek kumralı saç rengini saç boyası markaları da üretme çabasına girmişlerdir.

Bebek Kumralı 2

Bebek kumralı çok farklı şekillerde kullanılabilecek bir renktir. Saçın tamamı bebek kumralı ile boyanabilir. Bu kişiye daha soğuk ve cool bir hava verir. Özellikle kısa ve küt saç kesimlerinin bu saç rengi ile uyumu tartışılmazdır.

Bebek Kumralı 3

Ombrenin göz bebeği iki renkten çıkan bebek kumralı, ombrede de başarıyla kullanılmaktadır. Siyah saça ombre modellerinde açık griye geçiş basamağı olarak kullanılabilecek bu renk, saçın uyumlu görünmesinde en önemli olan basamaktır.

Bebek Kumralı 4

Çok cesur bir renk olan bebek kumralını kullanmak için yeterli cesaretiniz yoksa saçınıza bu renk ile balyajlar attırabilirsiniz. Bu saç rengi soğuk tonlu bir renk olduğu için sıcak renklerle mükemmel bir uyum gösteremeyebilir. Özellikle siyaha çok yakışır. Koyu kahverengi saçlara, içindeki kumral rengin fazla olduğu bebek kumralı tonları daha çok yakışmaktadır. Saçı sarı olan pek çok bayan bölgesel bir boyamadan ziyade saçın tamamen boyanmasını tercih etmektedir. Çünkü bebek kumralı sarı renk ile yan yana bir uyum gösterebilecek bir renk değildir. Kendini rahatça belli etmesi gereken bir renk olduğu için koyu ve soğuk renklerle mükemmel bir uyum gösterir.

Bebek Kumralı 5

Bebek Kumralı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bebek kumralı saç renkleri çok popüler bile hale gelmiştir. Bu sebeple pek çok kişinin tercih ettiği bir renk olmuştur. Bebek kumralı saç boyası iki rengin karıştırılması ile elde edilir. Gri ve kumral renklerinin karışımı olan bebek kumralı, bu iki renk karıştırılarak elde edilir. Eğer gri saç boyasından fazla koyarsanız soğuk tonlu griye yakın bir renk elde edersiniz. Eğer kumral saç boyasından fazla koyarsanız sıcak alt tonlu, tercih etmesi daha kolay bir renk elde edersiniz.

Bebek Kumralı 6

Bebek kumralı saç boyası çeşitli firmalar tarafından çıkarılmıştır. İki boya alıp, güvenmeden karıştırmak yerine kolaylık sağlamışlardır. Bebek kumralı numarasının değişmesine göre açıklığı ve koyuluğu değişir. Ünlü isimlerin tercih ettiği saç boyaları kuaförde hazırlandığı için gaza gelerek iyice araştırmadan, ne istediğinizden emin olmadan alacağınız rengi belirlememelisiniz.

Bebek Kumralı 7 Bebek Kumralı 8

7 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...