Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 22 Aralık 2020 Ekleyen: Pınar SUDE


Her tene gidecek saç rengi farklıdır. Tenimizin tam olarak hangi tonda olduğunu bilirsek ona uygun saç rengini bulmamız ve uygulamamız da kolay olacaktır. Bu yazıda beyaz tene yakışan saç renklerinden söz edeceğiz. Beyaz tene saç rengi olarak ne gider, hangi renk beyaz tenle daha uyumludur sorularının yanıtı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Beyaz Tene Yakışan

Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Eğer açık tenliyseniz saçlarınızda açık tonları da koyu tonları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. İddialı bir renk istiyorsanız platin sarısı, açık küllü sarı, canlı kızıl tonları, patlıcan moru ve siyah gibi açıktan koyuya pek çok iddialı renk tonunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

[reklam id=1]

Beyaz ten saç renkleri konusunda avantajlı bir tendir. Küllü sarı, altın sarısı, platin sarısı, karamel tonları, küllü kumral ve kumral tonları beyaz tende son derece iyi duran renklerdir.

Eğer ten renginiz hayli açıksa kızıl tonları da size oldukça yakışacaktır. Bunun dışında kızıl kahve tonları hem doğal duran hem de genç gösteren tonlardır. Tarçın bakırı da yine beyaz tenliler için son derece doğru ve tenle uyumlu bir seçenek olabilir.

Açık saç rengi tonlarının dışında koyu tonlar da açık tenliler için tam bir kontrast oluşturan ve iddialı seçeneklerdir. Sözgelimi siyah saç beyaz ten uyumuna kim hayır diyebilir ki? Beyaz tene siyah saç rengi uygulandığında hem tenin beyazlığı daha çok ortaya çıkmış olur hem de oldukça kadınsı ve çekici bir görünüm yakalanmış olur. Siyah saçın tek dezavantajı açık tonlara dönmek isterken uğraştırıcı olmasıdır. Saçlar ancak renk açıcıyla açıldıktan sonra açık tonlara boyanabilir. Bu da saçlarda az da olsa bir yıpranma meydana getirebilir. Bunun dışında siyah rengin büyüsü asla bozulmaz ve beyaz tenlerde en iyi duran renklerden biri siyahtır diyebiliriz.

Beyaz Tenlilerin Uzak Durması Gereken Saç Renkleri Var Mıdır?

Beyaz tenli kadınlara hem açık hem de koyu renk saçlar yakışır. Fildişi sarısından mavi siyaha kadar geniş bir renk yelpazesini rahatlıkla kullanabilen beyaz tenliler eğer çok solgun gözükmek istemiyorlarsa çok açık tonları kullanmak yerine kızıl kahve, koyu kahve ve siyah tonlarına yönelebilirler. Çünkü hem açık ten hem de açık renk saçlar yüzü bir miktar solgun gösterebilir. Ama sürekli ruj, allık ve rimel kullanabileceğinizden eminseniz açık renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu renk saçlar bu noktada daha avantajlı olur; zira özellikle kızıl alt tonlarını barındıran saçlar yüze doğal bir canlılık da kazandıracağından bu renkleri makyajsız da kullanabilirsiniz. Beyaz tene saç rengi bulmak oldukça kolay. Seçim size kalmış.

22 Aralık 2020

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.