Bigudi Nasıl Kullanılır, Nasıl Sarılır? Bigudi Her Saçta Kullanılabilir Mi?

Yayınlanma Tarihi: 30 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Düz saçları dalgalı ya da kıvırcık bir hale getirmek için kullanılan en eski yöntemlerden birisi de bigudi ile sarmaktır. Günümüzde bu tür işlemleri yapmak için maşa gibi aletler kullanılsa da bigudi bunlara oranla daha kolay uygulandığı için hala tercih edilmektedir. Bigudi nedir? diye merak edenler varsa hemen bu sorunun cevabını verelim. Saçlara kıvırcık ya da dalgalı şekil vermek için kullanılan metal, plastik veya süngerden, üzerinde küçük çıkıntılar bulunan, silindir şeklinde bir saç şekillendirici araçtır. Farklı kalınlıkta ve değişik yapıda birçok bigudi çeşidi bulunmaktadır.

Sosis Bigudi

Bigudi çeşitleri arasında en yaygın olanlarından birisi sosis bigudidir. İnce olması ve yatarken de kullanılabilmesi nedeni ile bayanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Zor şekil alan saçlarınız varsa sosis bigudi ile geceden sarıp sabaha kadar rahatsız olmadan uyuyabilir ve uyandığınız zaman bigudileri çıkararak dalgalı saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Sosis bigudi nasıl kullanılır? derseniz, saçlarınız nemli iken güzelce tarayın ve istediğiniz kalınlıkta tutamlara ayırın. Daha sonra saç uçlarından dibe doğru sarın ve fön makinesi ile kurutun.

Sosis Bigudi

Elektrikli Bigudi

Elektrikli bigudi kendi özel makinesinin içinde ısınır. Bu bigudileri ısıtmak için ayrı bir çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Makinesinin içinde ısınan bigudileri hemen saçlarınıza sarabilirsiniz.

Elektrikli Bigudi

Sünger Bigudi

Yumuşak bir yapıda olan bu bigudiler de yatarken kullanılabildiği için bayanlara kullanım kolaylığı sağlar. İlk kez deneyecek olanlar sünger bigudi nasıl kullanılır? bunu merak edebilirler. Önce saçlarınızı hiç dolaşık kalmayacak şekilde güzelce tarayın. Daha sonra ince tutamlar halinde ayırın ve bu saç tutamlarını uçtan dibe doğru sararak klips ile sabitleyin.

Sünger Bigudi

Bunların dışında yapışkanlı bigudi ve kaynatmalı bigudi çeşitleri de bulunmaktadır. Hangi bigudi çeşidini kullanırsanız kullanın bigudi nasıl sarılır bunu bilmezseniz saçlarınıza istediğiniz şekli veremezsiniz. Saçlarınızı sarmaya başlamadan önce güzelce tarayın. İşinizi kolaylaştırmak ve daha iyi bir sonuç elde etmek için saçlarınızı hafifçe nemlendirebilirsiniz. Saçlarınızda iri dalgalar istiyorsanız saç tutamlarını biraz kalın alın ve gevşek olarak sarın. Kıvırcık saç elde etmek için ise saçları ince tutamlara ayırmalı ve sıkı bir şekilde sarmalısınız.

Bigudi Fiyatları

Bigudi saç modelleri doğal ve havalı görünümleri ile her sezon favoriler arasında olduğu için siz de bigudi satın almak isteyebilirsiniz. Bigudi fiyatları hakkında bilgi edinmek isterseniz elektrikli bigudi 100 TL, sosis bigudi 8,5 TL, sünger bigudi 7,5 TL ve kaynatmalı bigudi fiyatları da 7,5 TL civarıdır. Bu fiyatlar satın alacağınız yere göre değişiklik gösterebilir.

Bigudi Fiyatları

 


30 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...