Bindallı Saç Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Yayınlanma Tarihi: 11 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kına gecesine özel bir kıyafet olan bindallının günümüzde çok farklı çeşitleri vardır. Kaftanlı ve şalvarlı olmak üzere farklı modelleri olan bu kıyafetlerin bazıları sade bir tasarıma sahipken kimisi de işlemeli ve taşlı oldukça dikkat çekici parçalardır. Gelin adaylarının şıklıklarını tamamlamak için giyecekleri bindallının modeline uygun bir bindallı saç modeli seçmeleri gerekir.

Bindallı İçin Saç Modelleri

Son dönemlerde gelin adayları sıklıkla kaftanlı bindallı modellerini tercih etmektedir. Bu kıyafetlere uygun olarak bindallı saç modelleri 2017 yılında oldukça dikkat çekicidir. Sade bir tasarıma sahip olan bindallı tercih eden gelin adayları daha gösterişli saç modelleri tercih edebilirler. Parlak taş ya da farklı saç aksesuarları ile süslenmiş topuz modelleri de sade bindallılar ile uyum içinde kullanılabilir. Eğer bindallı gösterişli bir tasarıma sahip ise o zaman salık saç modelleri daha hoş duracaktır. Bu konuda bindallı ile saç modeli arasındaki uyuma dikkat edilmelidir.

Bindallı Üzerine Saç Modelleri

Bindallı saç modelleri 2016 yılında çoğunlukla salık bırakılan saç modellerinden oluşurken artık farklı topuz modelleri ve değişik saç aksesuarları da kullanılarak daha dikkat çekici bindallı için saç modelleri tasarlanmaktadır. Bazı gelin adayları yukarıdan yapılan topuz modellerini tercih ederken, doğallıktan hoşlanan bayanlar ise dalgalı salık saçları tercih etmektedir. Bindallı üzerine saç modeli seçilirken eğer bu parçanın duvağı varsa görsel bütünlüğü bozmamak adına ona uygun bir saç modeli tercih edilmelidir.

Bindallı Kına Gecesi Saç Modelleri

Bindallı saç modellerini diğerlerinden ayıran en önemli özelliği bunlarla birlikte kullanılan bindallı saç aksesuarları olmaktadır. Bu aksesuarlar arasında farklı tasarıma sahip duvaklar, boncuk ve taşlardan oluşan sallantılı saç aksesuarları ve taçlar dikkat çekmektedir. Bindallının modeline uygun şekilde parlak taş ya da inci görünümlü boncuklardan yapılan saç aksesuarları ile kına gecesi için çok güzel saç modelleri yapılmaktadır.

Bindallı Üstüne Saç Modelleri

Bindallı üstüne saç modelleri gelin adaylarının zarif ve şık görünümünü tamamlamak açısından oldukça önemlidir. Saçları açık olan bayanlar kadar bindallı saç modelleri tesettürlü bayanlar için de önemlidir. Günümüzde tesettürlü bayanların rahatlıkla giyebilecekleri bindallı modelleri olduğu gibi bunlara uygun çok hoş bindallı tesettürlü saç modelleri de bulunmaktadır. Bu sayede kapalı bayanlar da kına gecelerinde şık ve zarif görünümleri ile dikkat çekebilirler.

 


11 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...