Boksör Örgü Nedir, Nasıl Yapılır, Hangi Yüz Tipine Ve Kimlere Yakışır, Boksör Örgü Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 5 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Boksör örgü saç, sevilen saç modellerindendir. Yapımı son derece kolay olan bu saç örgüsü, uzun saç modellerinde çok şık duruyor. Siz de hem şık, hem de rahat bir saç modeli kullanmak isterseniz, bu örgü modelini kullanabilirsiniz. Boksör örgü ne demek ve boksör örgü nasıl yapılır gelin bir kere de birlikte inceleyelim.

Boksör Örgü Nedir

Boksör örgü, genç kızların, kız çocuklarının ya da kendini genç hisseden bayanların severek kullandığı saç modelleridir. Saçın ön kısmından başlayarak örülen bu örgüler, saçın arka kısmından iki omuz üzerine getirilir. Saçların dağılmadan, toplu kalmasını sağlayan bu saç modeli, her yaşta kullanılabilir. Boksör örgüsünü günlük ve özel günler için kullanabilirsiniz. Bunun yanında spor yaparken ya da egzersizlerde de rahat etmek için bu saç modelini kullanmak mümkündür.

Boksör Örgü Nasıl Yapılır

Boksör örgü saç modelinin yapımı son derece basittir. Merak eden ve uygulamak isteyenler için boksör örgü yapımı aşamaları şu şekildedir…

  1. Boksör örgü için saçın ön kısmından az olarak bir tutam saç alın.
  2. Saçları örerken normal saç örgüsünü kullanın ancak saçın üzerinden değil de altından tutamları alıp geçirerek örmeye devam edin.
  3. Saçın bir kısmını örerken diğer kısımlarından biraz bırakın. Bu şekilde daha hacimli bir görüntü elde edilebilir.
  4. Bıraktığınız saçların yerine saçların yan kısımlarından tutam tutam alıp örgü içine ekleyin.
  5. Saçların her iki kısmını da aynı şekilde örün ve uçlarına ince toka takıp sabitleyebilirsiniz.

Boksör Örgü Hangi Yüz Tipine ve Kimlere Yakışır

Boksör örgü saç modelleri genç ve genç bir görüntüsü olan bayanlara yakışan saç modelleridir. Uzun saçları olan küçük yüzlü, sevimli bir tarzı olan bayanlar bu saç modelini kullanabilir. Yüz simetrisi olan bayanlara bu saç modeli çok yakışmaktadır.

Boksör Örgü Saç Modelleri

Boksör örgü  modeli iki örgü şeklinde yapılan saç modelleridir. Saçın ön kısmından uçlarına kadar ters örgü ile hazırlanan bu model, saç kesimine göre değişik tasarlanabilir. Saçlarınız eğer perçemli ise perçemlerinizi önden bırakabilirsiniz. Aynı şekilde kahküllerinizi de bırakabilir ya da önden örgü içine alarak örebilirsiniz.

 5 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...