Boncuk Kaynak Malzemeleri, Nasıl Takılır, Çıkarılır, Saç Döker Mi , Zararları Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi: 23 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Boncuk kaynak, bayanların saçlarına ekleme yapmak için kullandığı kaynaklardan biridir. Yaygın şekilde kullanılan bu saç uzatma ve ekleme yöntemi, kalın telli, dalgalı ve normal saçlar için idealdir. İnce telli saçlarda boncuk kaynak uygulanmaması gerekir. Aksi halde hem saçlara zarar gelebilir, hem de kaynak kısa sürede bozulup kullanılamaz hale gelir.

Boncuk Kaynak Malzemeleri

Boncuk kaynak, kuaförlerde profesyonel uygulamalar ile yapılabildiği gibi evde kişinin kendi kendine de uygulayabileceği bir kaynaktır. Boncuk kaynak için gereken malzemeler;

  • Boncuk kaynak halkaları
  • Boncuk kaynak tığı
  • Saç pensesidir

Bu malzemeleri boncuk kaynak saç üzerine yazıları bulunan internet sitelerinin online satış yerlerinden ya da kuaför ürünleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Boncuk Kaynak Nasıl Takılır?

Boncuk kaynak için ilk olarak saçları çok güzel taramak ve ince tutamlar şeklinde güzelce ayırmak gerekir. Ardından kaynak halkalarına tek tek bu tutamlar, boncuk kaynak tığı yardımı ile geçirilir. Saç tutamları halkanın içinden geçirildikten sonra ek saçlar da aynı şekilde geçirilir. Ardından saç pensesi ile boncuk saç kaynak işlemine son verilir. Bu uygulamanın uzman biri tarafından yapılması gerekir. Güzellik merkezlerinde ya da kuaförlerde boncuk kaynak saç fiyatları yapılan uygulama ve saçlara göre değişiklik gösterir.

Boncuk Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Saçlara uygulanan boncuk kaynakların sıkıştırılması için saç pensesi kullanıldığı için sökülme aşamasında da aynı şekilde pense kullanılır. Söküm için saç pensesi tam ters yöne çevrilir. Açılan halkalar ile kaynak saçlar doğal saçlardan ayrılır.

Boncuk Kaynak Saç Döker Mi?

Boncuk kaynak eğer uzman biri tarafından uygulanmazsa saçların dökülmesine neden olabilir. Sık sık kullanılan halka kaynakların kaliteleri de saç sağlığı için önemlidir. Eğer kalitesinden emin olmadığınız bir kaynağı alıp kullanıyorsanız ve kaynak sonrasında saçlarınızda dökülme meydana geliyorsa saç kaynaklarını kullanmaya devam etmemenizi tavsiye ederiz.

Boncuk Kaynak Zararları Nelerdir?

Kaliteli olmayan ürünler ile yapılan boncuk kaynak saçlara zarar verebilir. Bu zararların başında saç dökülmesi, saçların kırılması, kopması ve giderek seyrekleşmesi gelir. Saçlarınıza zarar gelmesini istemiyorsanız, boncuk kaynak malzemelerini kalitesinden ve uygulama yapan kişinin uzmanlığından emin olmalısınız.


23 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...