Brezilya Fönü Erkek

Yayınlanma Tarihi: 13 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saçlara kalıcı şekil verdirme işlemleri, daha çok kadınların ilgi alanıymış gibi görünse de bu tür işlemlere ilgi duyan erkeklere de uygulanabilmektedir. Bu aralar kişiler arasında en popüler kalıcı saç değişikliği işlemi olan Brezilya fönü, sanılanın aksine sadece kadınlarda değil erkeklerde de uygulanabilen bir yöntemdir.

Saçları 6 ile 8 ay arasında düz şekilde kullanabilme imkanı sağlayan Brezilya Fönü, saçlara keratin uygulaması işlemidir. Keratini oluşturan hidrojen bağları, saçlar şekil alırken saçların kırılmamasını sağlar. Bu hidrojenin etkisiyle saçlarda kopma meydana gelmez. Kalıcı düz fön olarak da adlandırılan Brezilya fönü işleminde de hidrojen yapısını bozmamak suretiyle saça keratin yüklemesi yapılır. Böylelikle Brezilya fönü kızlarda da erkeklerde de uygulanabilmektedir. Brezilya fönü nasıl yapılır erkek? diye düşünüldüğünde bu bağlamda erkek Brezilya fönü ile kadın Brezilya fönünün uygulanışı arasında bir fark olmadığı görülmektedir.

Erkek Brezilya Fönü Ne Kadardır?

Saç yapısına ve şekline göre değişen Brezilya fönü erkek fiyat listesi incelendiğinde fiyatların tüm bakım seti dahil 200 ile 400 Türk Lirası arasında değiştiği gözlemlenmektedir. Bu durum sadece saç yapısına ve şekline göre değil işlemi yapacak berberin ve kullanılacak malzemenin kalitesine göre de farklılık göstermektedir. Eğer uygulama işlemlerinin nasıl yapılacağı biliniyorsa tüm bakım malzemeleri satın alınarak işlem evde de uygulanabilir. Bu durumda fiyatlar malzemelerin kalitesine göre 50 ile 300 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir.

Erkek Brezilya Fönü Ne Kadardır?

Brezilya Fönünün Etkisi Nasıldır?

Brezilya fönü ile saçlar ne kadar dalgalı veya kıvırcık olursa olsun yukarıda belirtilen süre boyunca dümdüz bir hal alır ve başka geçici işlemler uygulasanız dahi duş aldıktan sonra saçlarınız yeniden fönlü haline döner ve böylelikle yıkadıktan sonra başka bir uygulama yapmak zorunda kalınmaz. Brezilya fönü erkek önce sonra düşünüldüğünde aradaki fark bir hayli tatmin edici olmaktadır. Yaklaşık 8. ayın sonunda (saçların uzama hızına göre değişir.) saçlar eski haline dönmeye başlamaktadır.

Brezilya Fönünün Etkisi Nasıldır? Brezilya Fönünün Etkisi Nasıldır? 1

16 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...