Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ve Zararsız Brezilya Fönü Deneyimleri

Yayınlanma Tarihi: 24 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Düz ve uzun saçlara sahip olmayı kim istemez ki… Şekillendirilmesi daha kolay olan düz saçlara sahip olmak için dalgalı ya da kıvırcık saçlılar, kalıcı düzleştiirme yöntemlerini kullanmayı tercih ederler. Bu kalıcı düzleştirme yöntemlerinden olan brezilya fönü nasıl yapılır ve brezilya fönü hakkında merak edilenlerin hepsini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Brezilya Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Brezilya fönü, saçların düzleştirilmesi için uygulanan kalıcı bir yöntemdir. Tıpkı kıvırcık ya da dalgalı saçları olmasını isteyenlerin uygulattıkları perma gibi özel ilaç ile yapılan bu işlem, saçların belirli zaman aralıklarında yeni fön çekilmiş gibi durmasını sağlar. İlk başta akla mantıklı bir uygulama gibi görünse de brezilya fönünün zararları konusundaki araştırmalar uygulama hakkında negatif düşünceleri de beraberinde getiriyor.

Brezilya fönü kuaförlerde özel düzleştirici saç ilaçları kullanılarak yapılır. Genelde 6 ay gibi süre saçların düz olmasını sağlar. Sürekli saçlarını düzleştirmek zorunda kalan bayanlar için ideal bir seçenek gibi görünse de bu uygulama sonrasında ilacın etkisi geçtiğinde saçlar sönük, cansız ve kolay kırılır bir yapıda olur. Bu da kötü görünen, uçları sürekli kırık ve bakımsız saçlara neden olur.Brezilya fönü sırasında kullanılan ilaç yoğun kimyasallar içerir. Bu ilaç göz, burun ve boğaz bölgesine zarar verir. Kuaföre gitmeden evde brezilya fönü uygulanmasında da aynı şekilde zarar görülebilir. Saçlarınızın zarar görmemesi için evde brezilya fönü uygulaması için kaliteli ve bilinen markaların ürünlerini tercih edin.


Ürün seçiminin ardından paket üzerinde yazan şekilde kreatin yüklemesi yapılır. Saçlara zarar vermeden düzleşmelerini sağlayan bu ürünlerin bazıları özel içeriklere sahiptir. Bu özel içerikli ürünler düzleştirmenin yanında saçlara esneklik kazandırır ve kolay şekil almasını sağlar.


Evde brezilya fönü uygulaması zor gelenler kuaförlerinde brezilya fönü uygulaması yaptırabilir. Genel olarak brezilya fönü fiyatı uygulama yapılan yer ve saçların uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Genel olarak zararlarından bahsedilse de sürekli saçlarına brezilya fönü yaptıran, ancak uygun bakım ile saçları zarar görmeyen bayanların da sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.


24 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...