Brezilya Fönü

Yayınlanma Tarihi: 13 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Fön çekimi zaman alan ve uğraştırıcı işlemlerden biridir. Üstelik her gün yapılıyor ise saça zarar vermesi ve yıpratması kaçınılmaz olacaktır. Birçok kişi bu gündelik problemin ortadan kalkmasını istemektedir. Brezilya fönü denilen fön çeşidi her gün yapılan fön çekme işlemini ortadan kaldırmayı vaat etmektedir. Tabi ki Brezilya fönü uzun yıllar kullanılabilecek bir düzlük sağlamayacaktır. En fazla 6 ay kullanılabilen bu fön süreç sonunda yok olarak saçın eski haline gelmesini sağlayacaktır. Kadınlar tarafından yoğun ilgi gören bu saç modeli erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Brezilya fönü erkek müşterilere uygulanabilmektedir. Her saç tipi ve boyu için uygun olan bu yöntemin zararları ve yararları hala tartışılan konulardan bir tanesi olmaktadır.

Brezilya fönü nasıl yapılır sorusuna tek kelime ile cevap vermek gerekirse cevap “keratin” kelimesi olacaktır. Keratin sürülerek çekilen fön doğru yöntemler uygulandığında uzun süre bozulmayacaktır. Brezilya fönü sırasında kullanılan keratinin kalitesi fönün başarılı olup olmayacağını etkileyecektir. Brezilya fönü sırasında kullanılan keratinin bulunması evde Brezilya fönü yapımına olanak tanımaktadır. Fakat fönün evde yapılmasından çok uzman bir kuaföre yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Brezilya Fönü 1

Brezilya Fönü Zararlı Mıdır?

Brezilya fönü zararları hala tartışılan ve net bir karara varılamamış bir konudur. Brezilya fönünün özellikle erkeklerde saç dökülmesi yaptığı düşünülmektedir. Kalitesiz malzemelerin kullanılması saçları yıpratarak geri dönülemez sonuçlar doğuracaktır. Fakat bazı kesimler keratinin saçları beslediğini ve iyi geldiğini savunmaktadır. Bu sebeple bu konu hakkında detaylı bir araştırma yapılmadan Brezilya fönü yaptırılması tavsiye edilmemektedir.

Brezilya Fönü Zararlı Mıdır? Brezilya Fönü Zararlı Mıdır? 1

Brezilya Fönü Fiyatları Ne Kadardır?

Brezilya fönü fiyatı kuaförün kalitesi ile doğru orantılıdır. Çok ucuza yapılan Brezilya fönü işlemlerinden uzak durulması gerekmektedir. Brezilya fönü fiyatları 300 ile 500 TL arasında farklılık göstermektedir. Bu fiyatlar saçın boyuna ve yapılan ekstra bakımlara bağlı olarak değişmektedir.

Brezilya Fönü Fiyatları Ne Kadardır? Brezilya Fönü Fiyatları Ne Kadardır? 1 Brezilya Fönü Fiyatları Ne Kadardır? 2

16 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...