Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 16 Mayıs 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Buğday ten rengi, esmer ten rengi ve beyaz ten rengi arasında bir renk olduğu gibi ara saç renklerinin yakıştığı bir ten rengidir. Pek çok ten rengine göre çok daha sıcak alt tonlu bir ten rengidir. Bu nedenle sıcak alt tonlu saç boyalarının tercih edilmesi gerekmektedir. Koyu buğday tene yakışan saç renkleri, açık buğday tene yakışan saç renklerinden daha koyu olarak gözlemlenir. Buğday tene yakışan saç renkleri 2016 yılında kendini nasıl göstermiştir?

Buğday ten rengi uç renklerin değil de ara renklerin tercih edildiği bir ten rengidir. Uç renkler bu ten renginde biraz kaba ve çokça yapay görünmektedir. Direk olarak siyah, sarı gibi renklerin uygulamasının yapılmasının yerine daha yumuşak renkler tercih edilmiştir. Buğday ten rengine uygulanacak olan ham saç renkleri, diğer renklerle karıştırılarak uygulanmıştır.

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 1

Buğday ten renkli olan insanların birçoğunda çil bulunmaktadır. Pek çok kadın, özellikle ergenlik yıllarında çillerinden hoşlanmasa da yıllar geçtikçe çilin kendilerine ne kadar güzellik kattığının farkına varabilirler. Özellikle çilli kadınlara turuncu- bakır renkleri çok yakışmaktadır. Özellikle bahar ayında pek çok kadının severek kullanacağı bu renkler onlar da çok doğal durmaktadır. Çili olmayan kadınlar biraz da bakıra yakın renk tercih ederlerse kendilerine daha çok yakıştığını göreceklerdir.

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 2 Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 3

Buğday ten rengi kadınlarda öne çıkan bir diğer renk ise karamel rengidir. Karamel renginin öne çıkmasının nedeni ara bir renk olmasının yanı sıra sıcak bir renk olmasındandır. Bu saç rengi tek başına açık kumral ve koyu kumral şeklinde kullanılabileceği gibi diğer renklerle karıştırılarak da kullanılabilir. Kızıl karamel, karamel kahve gibi renkler bu karıştırılan renklerin en sevilenleridir.

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 4 Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 5

Kahverengi buğday tenli kadınlarda tek başına değil de işlem uygulanarak kullanılırsa daha güzel duran bir renktir. Koyu kahverengilerden ziyade açık kahverengiler tercih edilmelidir. Bu ten rengi saçtaki balyajlarla büyük uyum gösteriri. Saçtaki ışıltılar yüzdeki ışıltıları ve yüzün sıcak duruşunu destekler. Saçın renginin açılması onlara daha çok yakışır, bu nedenle sıklıkla ombre de tercih ederler.

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 6 Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 7

30 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...