C Vitamini İle Saç Açma

Yayınlanma Tarihi: 15 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Boyalı saçlar için saç açmak zordur. Bunun yöntemlerinin en bilindiği kimyasal saç açıcılardır. Bunu kullanmak yerine C vitamini ile saç açma saçlarınızı yıpratmadan açabilirsiniz. Hem saçınız yıpranmayacak hem de homojen bir şekilde açılmasını sağlayacaksınız. Tabi saçınızda ki boyanın renk tonu da önemli. Çok koyu bir boya ise saçınızda ki ve istediğiniz ton kumral ise Açma işleminiz uzun sürecektir. C vitamini işlemi kimyasal açıcılar gibi saçınızı yıpratmaz. Kısa sürede iyi bir sonuç kumral ya da biraz daha koyu tonlardaki saçlarda oluyor.

Karbonat Ve C Vitamini İle Saç Açmak İçin Neler Gereklidir?

  • Eczanelerden bulabileceğiniz C Vitamini tabletlerinden bir kutu ama sadece C vitamini içeren olmalı Örneğin; Sunife Vitamin C 1000 tabletleri
  • Bir tatlı kaşığı karbonat (ekmek sodası )
  • Şampuan ( şampuan tercihen kremsiz olmalı)
  • Derin bir kap
  • Saç boya fırçası

Nasıl Hazırlanır?

Tabletlerin 10 tanesini iyice toz haline getirin. Bir kaba toz haline getirdiğiniz tabletleri koyun üzerine yaklaşık 1.5 su bardağı kadar şampuan ekleyin. Saç boyası fırçası ile karıştırın sonra üzerine karbonatı ekleyin. Köpürmeye başlayacaktır. İyice karıştırdıktan sonra saçınızı boyar gibi uygulayıp 40-45 dk. bekletin. Ve yıkayın. Bu işlemi istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. İstediğiniz sonuç ilk uygulama da olmayacaktır bir kaç kez uyguladıktan sonra rengin açıldığını göreceksiniz.

Nasıl Hazırlanır?

Çok koyu renklerdeki saçlar için 3 kere uygulamada ve hazırlanan karışımdaki C vitamini tabletleri daha fazladır. 20-25 tableti toz haline getirip 1.5 su bardağı şampuana 1.5 tatlı karışı karbonat ile bu karışımı hazırlamalısınız ve bunu 3 -4 uygulama yapmalısınız.

C Vitamini İle Saç Açma 2

Uygulamalar arasında birer gün ara ile yapmanız saç sağlığınız açısından daha iyi olacaktır. C Vitamini kapsülü ile saç açma eğer saçınız uzunsa miktarları belirtilen oranlarda artırmalısınız. Örneğin; 20 tablet 3 su bardağı şampuan 2 tatlı kaşığı karbonat şeklinde.

15 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...