Çabuk Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler

Yayınlanma Tarihi: 16 Şubat 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Güzel, uzun, parıldayan ve sağlıklı saçlar bütün kadınların hayalidir. Güzel ve bakımlı görünmenin ruh haline iyi gelmediğini hiçbir kadın inkar etmez.Aksine ruh hali bozuk olan kadınların birçoğu soluğu kuaförde alır.

Yüz güzelliği, cilt güzelliği ve saç güzelliği güzellik kavramının bir parçasıdır. Günümüzde beslenme şekli, hava kirliliği, stres, yaşam tarzı, saçların maruz kaldığı işlemler gibi birçok etken saçların yıpranmasına neden olur. Yıpranan, kırılan ve sağlıksız olan saçlardan kurtulmak için kesim en hızlı çözümdür.  Saçları kısa olan ya da sürekliği yıprandığı, kırıldığı için uzamadığını düşünen kadınların araştırdığı konuların başında saçlar nasıl çabuk uzar gelir.

Saçların çabuk uzaması için neler yapılabilir en kolay ve pratik çözümleri paylaşacağız sizinle. Bu önerilerden kendiniz için uygun olanı düzenli olarak uyguladığınızda sonuçtan memnun kalarak sağlıklı ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

 • Birçok kişi saç uzatma için uygulanan yöntemlerin işe yaramadığını düşünür. Çabuk saç uzatmak için en önemli nokta sağlıklı saç derisine ve saç köklerine sahip olmaktır. Yumurta akı, saç bakımının vazgeçilmez ilk doğal ürünlerinden biridir. Saçlara uygulanacak yumurta akı, sağlıklı saçlara hızlıca sahip olmanızı sağlayacaktır. Yapmanız gereken çok basit.. Yumurta akını saç diplerinizden başlayarak tüm saçlarınıza uygulayın. Saçınızı streç filmle sarın ve birkaç saat bekletin. Yumurta akını ılık zeytinyağı ile uygulamak diğer bir alternatif yöntemdir.

 • Jojoba yağı, zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı saç bakımının en faydalı üçlüsüdür.
 • 3 damla lavanta yağı, 3 damla biberiye yağı, 3 damla jojoba yağı, 2 damla sedir ağacı ve kekik yağını kısık ateşte ısıtın. Bu ılık karışımı saç derinize masaj yaparak sürün. Bu karışım saçların çabuk uzaması için en iyi formüllerden biridir.
 • Su, vücudumuzda eksik olmaması gereken en temel maddedir. Günde 2 litre kadar su içmek, saçlarınızın güçlendirerek çabuk uzamasını sağlar. Ayrıca saça ihityacı olan nemi sağlamada etkili olduğu için saçlarınızın kolay kırılmasını ve kopmasını önler.
 • Saçların sabah ve akşam taranması, kan akışını hızlandırır, kan akışının hızlı olması ise saç diplerini besler. Ve böylelikle saçların çabuk uzamasını sağlar.
 • Saçların fön makinası ile kurutulması ve sürekli fön çekilmesi, saç tellerini güçsüzleştirir. Saçın nemini alarak saç tellerinin kuru ve kırılgan olmasına neden olur. Bu nedenle saçların fön makinası ile kurutulması ya da şekillendirmek için fön, düzleştirici gibi yapay yöntemlerin kullanılması saçları oldukça yıpratır. Saçları kurutmak için, saçlarınızın nemini bir havlu yardımı ile alın ve doğal olarak kurumaya bırakın.
 • Saçların çabuk uzaması için en önemli faktörlerden biri beslenmedir. Protein bakımından zengin gıdaların tüketilmesi, saçlarınızın kalitesini artırarak hızlı uzamasına etki eder.

Çabuk Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler 1

 • Vitamin eksikliği, saçların çabuk yıpranmasına neden olur. Çabuk yıpranan saçlar da uzamazlar. Özellikle A,C ve multivitaminler çabuk saç uzatmak konusunda çok önemlidir. Bu vitaminleri içeren besinlerle beslenmek sağlıklı ve uzun saçlar demektir. Saçınıza doğal vitamin deposu uygulamak için, patatesi haşlayın ve suyunu dökmeyin. Soğuyan patatesi suyunu durulama suyunuza karıştırın ve saçınızı durulayın.
 • Ayrıca haşlanmış patates suyu, bal ve yumurta sarısını karıştırırak hazırlayacağınız saç maskesi, saç köklerinizi ve tüm saçınızın nemlendirerek saçlarınızın çabuk uzamasını sağlar.
 • Silikon bazlı saç ürünleri, saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlasa da saçlarınıza zarar veren saç ürünlerinin başında gelir. Çünkü saç diplerinizi tıkar, saç köklerinizin hava almasını engeller ve böylelikle saçınız doğal nemini kaybeder, uzamasını engeller. Bu ürünleri kullanırken dikkatli olunması önemlidir.
 • Saçların çabuk uzaması için dikkat edilecek diğer bir önemli nokta, saç diplerine kimyasal ürünlerin uygulanmamasıdır. Bu ürünler saç köklerinize zarar verir ve saçların uzamasını engeller. Bu nedenle bu ürünlerden uzak durulması gerekmektedir.
 • Günümüzde hem hayat hem hava koşulları itibari ile saçlar sık sık yıkanmak durumunda kalmaktadır. Çok sık saç yıkamak saçın kurumasına, çabuk kırılmasına ve uzamamasına neden olur. Uzmanların bu konuda tavsiyesi saçların haftada 2-3 kez yıkanmasıdır.

Çabuk Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler 2

Çabuk Saç Uzatma Formülleri

 •  Saçlar nasıl çabuk uzar konusunda en sihirli formüllerden biri elma sirkesidir. Durulama suyuna 2-3 damla elma sirkesi eklemek, saç köklerinizi besler ve saçlarınızın çabuk uzamasını sağlar. Sirke kokusundan rahatsız olanlar için önerimiz suya birkaç damla portakal yağı ya da lavanta yağı damlatmalarıdır..
 • Diğer önemli bir formül de örgülü saç ya da at kuyruğu şeklinde bağlı saçlarla uyumamanızdır. Bu şekilde uyumakl zamanla saçlarınızın kırılmasına, kopmasına neden olur. Bu sağlıklı ve uzun saçlara veda etmeniz demektir. Bu yüzden saçlarınızı tarayın ve doğal haline bırakın.

Çabuk Saç Uzatma Formülleri

Saç Uzatma Kürü

Saçların çabuk uzaması için bu kür vazgeçilmezleriniz arasında olacaktır.

Malzemeler

1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu

1 çay kaşığı bal

1 fincan aleo vera yağı

Uygulanışı

Malzemeleri karıştırın ve saçınıza uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra durulayın. Düzenli uygulama ile saçınızın sağlığı ve boyu sizi şaşırtacaktır.

16 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...