Çağla Şikel’in Beğenilen Saçı Fındık Kabuğu Saç Rengi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Yayınlanma Tarihi: 26 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Doğal, yumuşak ve hemen hemen her tene uygun bir saç rengi mi istiyorsunuz… O zaman fındık kabuğu rengi saç rengi tam size göre. Ünlü pek çok isim tarafından da dönem dönem kullanılan bu özel saç rengi, özellikle Çağla Şikel ile birlikte anılmakta. Giyim tarzı ve saç stili ile bayanların örnek aldığı ünlü güzel, uzun saçlarına fındık kabuğu saç rengini uygulamayı çok seviyor.

Çağla Şikel’in saç rengi olarak da bilinen fındık kabuğu saç rengi hangi tene yakışır sorusuna hemen hemen her tene yakışır cevabını verebiliriz. Açık tenli bayanlarda son derece hoş duran bu rengin, koyu buğday tenli bayanlarda da hoş durduğunu ünlü güzel sayesinde hepimiz gördük. Yıllardır beğenerek kullandığı saç renginde zaman zaman ton farklılığına yönelse de ünlü güzeli en fazla bu renk ile gördük.

Fındık kabuğu saç rengi, kumralın en açık tonlarından birisidir. Işıl ışıl ve doğal görünümlü saçlara kavuşmak isteyenler bu rengi deneyebilir. Tek renk olarak kullanılmasının yanında sarı ve koyu kumral ile birlikte ombre şeklinde de kullanılabilir. Hem açık hem koyu saçlara uygulanabilme özelliği vardır. Koyu renkli saçlara uygulanmadan önce mutlaka saçların belirli bir tona kadar açılması gerekir. Bu açma işlemini yaparken evde uygulamada dikkatli olunması gerekir.Fındık kabuğu saç rengi, kuaförlerde elde edilebilen bir renk olmasının yanında hazır boyalar ile evde boyamada da elde edilebilir.


Evde fındık kabuğu saç rengi Koleston, Wella, Loreal gibi ünlü markaların renk skalasından seçilebilir. Fındık kabuğunu tek renk olarak kısa ve orta boy saçlarda, ombre olarak ise uzun saçlarda kullanabilirsiniz.


Kısaca fındık kabuğu saç rengi kimlere yakışır ve fındık kabuğu rengi hakkında merak edilenleri bu şekilde ele aldık. Siz de kendinize yakışacağını düşünüyorsanız, bu özel renk tonunu saçlarınıza uygulayabilirsiniz.


Eğer saç modelinizin renk ile uyumlu olmadığını düşünüyorsanız, fındık kabuğu saç renkleri ile kullanılan en özel saç modellerine göz atabilir, kendiniz için seçim yapabilirsiniz.
26 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...