Cesur Kadınlar İçin Saç Kesim Modelleri ve Önerileri

Yayınlanma Tarihi: 6 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kendinden ve güzelliğinden emin bayanların saç modelleri de kendileri gibi cesur olur. Klasik saç modellerinin daha ötesinde, sıra dışı ve dikkat çekici saç modelleri, güçlü kadınların tercihleri olmaktadır. Yazımızın içeriğinde örnekler ile en cesur saç kesim modelleri ve isimleri konusunu ele alacağız. Merak eden ve bu saç modellerinden denemek isteyenler için işte en cesur saç kesim modelleri…

Kısa Saç Kesim Modelleri

Cesaret isteyen saç kesimi, denildiğinde akla ilk gelen kesim modelleri kısa saç modelleridir. Asimetrik, katlı ya da erkek tipi kesilen kısa saçlar, bayanların tamamen yüz hatlarını ortaya çıkarır. Bakımı ve şekil vermesi uzun modellere göre daha kolay olan kısa saç modelleri, yüz tipine uygun kesildiğinde son derece hoş bir tarz yaratıyor.

Uzun SKesim Modelleri

Özgüveni yüksek ve kendinden emin bayanlar, kısa saç modelleri kadar uzun saç modellerini de kullanıyor. Uzun saç modellerinde cesaretin ön planda olduğu modeller genelde yoğun katlı modellerdir. Yoğun katlara şekil vermek düz uzun saç modellerine şekil vermekten biraz daha zordur. Bunun için yoğun katlı uzun saç modellerini de saçlarına güvenen bayanlar kullanmalıdır.

Düz SKesim Modelleri

Düz saç kesim modelleri bayan saç modelleri içinde cesur olarak adlandırılabilecek en hoş saç modellerindendir. Düz kesim uzun ya da kısa saç modellerinde kaş hizasına kadar inen kalın kahküller cesur saç kesim modellerinin ortaya çıkmasını sağlar. Kaşları tamamen kapatan bu kahküller, bakışların daha keskin ve anlamlı olmasını sağlar.

Katlı SKesim Modelleri

Cesur katlı saç kesim modelleri olarak katları arasında fazla uzunluk farkı olan uzun saç modelleri ya da çok kısa katları olan kısa saç modelleri kullanılabilir. Düz ya da dalgalı şekilde kullanılabilen bu saçlar, klasik katlı kesimlerin dışında daha orjinal ve daha kişiye özgüdür.

Kıvırcık SKesim Modelleri

Kıvırcık saçların kullanımı zaten başlı başına bir cesaret işidir. Kabarık ve çoğu zaman taranması güç olan bu saçlar, saç şekillendiriciler ile daha rahat kullanılır. Kıvırcık saç kesim modelleri arasında aslan yelesi adı verilen saç modeli, son dönemlerin en popüler kıvırcık saç kesim modelidir diyebiliriz. Kabarık saçlar için kurtarıcı özelliği olan bu model de her bayan da ve her yüz şekline uygun değildir. Bu nedenle uygulamadan önce kuaförünüzden yüz şekline uygun olup olmadığı konusunda bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 6 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...