Cilt Alt Tonuna Göre Hangi Gri Saç Rengini Seçmelisiniz?

Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Değişen saç rengi trendlerinde öne çıkan farklı renk tonları arasında şüphesiz ki en fazla yükselişe geçen gri renkler. Açık, koyu, küllü ve gümüş tonları olan gri saç renkleri cilt tonu renklerine göre seçilip kullanılabilir. Popüler saç renklerinden biri griyi saçlarına uygulamak isteyen bayanlar için bu özel dört gri tonunu ele aldık. En çok beğenilen ve kullanılan gri saç tonları ve cilt renklerine uyumunu gelin birlikte inceleyelim.

Küllü Gri Saç Rengi

Gri, önceki senelerde saçlarda çok fazla görmediğimiz bir renkti. Son senelerde farklı saç renklerinin moda olması ile birlikte kullanımı yaygınlaşan bu rengin, en doğal hali, küllü gri tonudur. Saçların tamamına ya da sadece uç kısımlarına şerit şeklinde uygulanan bu saç rengi, özgür ruhlu genç kızların tarzlarını yansıtmaları için kullanabilecekleri hoş tonlardandır.

Açık Gri Saç Rengi

Açık gri saç rengi genel olarak pembe, mor, yeşil, mavi gibi daha canlı renkler ile birlikte kullanılabilir. Bu canlı renkler, uzun saçların arasına ince bir iki tutam şeklinde uygulanabilir. Saç boyunca sürülen boyalar saçın daha uzun ve daha güzel görünmesini de sağlar. Açık gri saç rengi, beyaz ve açık buğday tenli, renkli gözlü bayanlar için idealdir.

Koyu Gri Saç Rengi

Koyu gri saçlar ile son derece havalı olmak mümkün. Saç renginiz ve tarzınız ile girdiğiniz her ortamda göz kamaştırmak için koyu gri saç boyası ile saçlarınızı renklendirebilirsiniz. Koyu gri saç rengi uygun tonlarda bütün cilt renkleri için kullanılabilir. Çok koyu ten rengine sahip bayanlar mat olarak bu rengi uygulamalıdır. Parlak koyu gri renk koyu tenli bayanlarda saç uçlarına ombre ya da ince tutam şeklinde saç boyunda uygulanabilir. Ancak saçın tamamında uygulanmasını tavsiye etmiyoruz.

Gümüş Gri Saç Rengi

Grinin iddialı tonlarından birisi olan gümüş gri saç rengi de her cilt tonuna uygun şekilde kullanılabilir. Gümüş gri, parlak bir renk tonudur. Bu nedenle diğer farklı neon renkler ile kullanılması önerilmez. Ancak çok uzun saçlarda ince tutamlar şeklinde pembe ve mavi renk tonlarında saç boyu tutamı atılabilir.

20 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...