Cilt Alt Tonuna Göre Hangi Kahverengi Saç Rengini Seçmelisiniz?

Yayınlanma Tarihi: 10 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Kahve rengi saçlar, modası geçmeyen saçlar arasındadır. Her yaşa ve her tarza uyum sağlayan bu saç renginin farklı çok sayıda tonu mevcuttur. Bu farklı tonların uygun şekilde kullanılmasında kişinin cilt renginin önemi büyüktür. İşte bu nedenle sizler için bugün kahve saç rengi tonunun seçiminde cilt renginin önemi ve hangi cilt tonuna hangi kahve saç kullanılmalı sorusunun cevabına birlikte göz atmak istiyoruz.

Açık Kahverengi Saç Rengi

Açık kahverengi saç, beyaz tenli ya da açık buğday tenli bayanlarda hoş duran bir renktir. Cildiniz bu tonlardaysa ve gözleriniz de açık kahve tonlarındaysa mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz.

Koyu Kahverengi Saç Rengi

Koyu kahve saç, siyaha yakın bir renktir. Buğday ve koyu tenliler kullanabilir. Tıpkı kahvenin tonu gibi göz rengi tonunun da koyu olması rengin tam belli olmasını sağlar. Koyu tenli bayanların kullanabileceği sayılı renk tonlarından birisidir. Saçın tamamında ya da ombre olarak kullanılabilir.

Küllü Kahve Saç Rengi

Küllü kahve, kahvenin en doğal ve yumuşak tonudur. Bu nedenle hafif makyaj yapmayı seven, giyimlerinde de abartıya kaçmayan bayanlar için ideal bir renk tonudur. Cilt tonu olarak ise buğday tenliler için idealdir. Yeşil ya da mavi gözler ile çok uyumlu olduğunu da söylemeden edemeyeceğiz.

Koyu Kızıl Kahve Saç Rengi

Koyu kahve saç tonlarının her biri tüm cilt rengi tonları ile uyumludur. Saçlarında hafif kızıllık isteyen koyu ten rengine sahip bayanların bu rengi çok seveceğini düşünüyoruz.

Kahve Saç Rengi

Kahve saç rengi farklı tonlarına göre hemen hemen cilt tonu ile uyumlu bir renktir. Hem doğal, hem bakımlı görünmek isteyenlerdenseniz saçlarınıza kahverengi saç boyası uygulayabilirsiniz.

Kestane Kahve Saç Rengi

Kahvenin en sıcak tonlarından kestane kahveyi, buğday tenli bayanlara çok yakıştırıyoruz. Özellikle uzun saçlarda ışığın gelişine göre değişen renk yansımaları bu rengi daha da özel yapıyor.

Karamel Kahve Saç Rengi

Bayanların kullanmayı sevdikleri bir renk olan karamel kahve açık renk tonuna sahip bayanlar için ideal kahve rengidir. Koyu bir kahve tonu ile birlikte ombre şeklinde de bu rengin kullanımı mümkündür.

Dore Kahve Saç Rengi

Saçlarında farklı ışıltılar yaratmak isteyen bayanların severek kullandığı kahve tonlarından briisi olan dore kahve, özellikle dalgalı saç modelleri ile çok uyumlu bir renktir. Bu rengi koyu tenlilerin kullanması önerilir.

Çikolata Kahve Saç Rengi

Popüler kahve tonlarından olan çikolata kahve, kahverengi ya da siyah gözlü, açık tenli bayanlara çok yakışıyor. Popüler kahve tonlarından olan bu rengi, ünlü isimler de saçlarında sıkça kullanıyor.
10 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...