Cilt Alt Tonuna Göre Hangi Kestane Saç Rengini Seçmelisiniz?

Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Kışın iç ısıtan, yazın parlaklığı ile güneş altında göz kamaştıran kestane saç renkleri hemen hemen tüm cilt tiplerine uygun tonlarda karşımıza çıkıyor. Ünlü güzellerin de saçlarında sıkça karşımıza çıkan bu renk tonları, harika saç modelleri ile birlikte kadınsı bir tarz yaratmak için ideal. Kestane saç renklerine ilgi duyuyor ve saçlarınızda bu renkleri kullanmak istiyorsanız, renk tonuna karar vermeden önce yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Buzlu Kestane Saç Rengi

Kestane rengin hoş tonlarından birisi olan buzlu kestane, açık tenli bayanlar için idealdir. Bu rengin saçlarda kullanılması ten renginin daha açık görünmesini sağlar. Hafif pembe, kırmızı ya da açık kahve tonlarında makyaj ile buzlu kestane saç rengi çok uyumludur. Koyu tenli hya da koyuya yakın buğday teni olan bayanlar da buzlu kestane rengini kullanabilirler. Ancak bu rengi kullanırken tek renk olarak kullanmamalı, ombre ya da balyaj ile kullanılmalıdır.

Altın Kestane Saç Rengi

Kestane saç tonları arasında bayanların yine severek ve çok rahat şekilde kullandığı bir tondur. Bu saç renginde kestane tonunun arasında altın sarısı parlaklıklar vardır. Dalgalı saçları olan ya da saç modelini dalgalar ile hareketlendiren bayanlar kestanenin bu tonunu tercih etmelidir. Buğday tenli bayanlar için bu renk tonu idealdir.

Koyu Kestane Saç Rengi

Koyu kestane saç boyama evde de çok rahat şekilde uygulanabilir. Koyu saç renklerine bile çok rahat şekilde uygulanabilir. Koyu kestane saç rengi her cilt tonuna uygun şekilde kullanılabilir. Çok solgun ya da mat ciltlerde daha parlak tonlarının kullanılmasına dikkat edilmesi yeterlidir. Açık tenli bayanlar ise hafif mat koyu kestane rengini saçlarına uygulayabilirler.

Açık Kestane Saç Rengi

Açık kestane saç boyası saçlarda ipeksi bir görünüm sağlar. Bu ipeksi görünüm ile romantik bir tarz yaratmak isteyen bayanlar uzun saç modelleri ile renk tonunu kullanabilirler. Dalgalı ve düz saç modelleri ile uyumludur. Buğday tenli ve beyaz tenli bayanlar için idealdir. Her yaşta kullanılabilir. Ancak genç ve orta yaşlı bayanların tarzına daha fazla uyar.


20 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...