Cilt Alt Tonuna Göre Hangi Kızıl Saç Rengini Seçmelisiniz?

Yayınlanma Tarihi: 11 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Kızıl cesaret isteyen bir saç rengidir. Saçlara uygulandıktan sonra özel bakım ile renginin kalıcılığının sabitlenmesi gereken bu rengin farklı tonları bayanlar tarafından sevilerek kullanılıyor. Bu yazımızda kızılın en çok tercih edilen tonları ve bu tonların cilt rengine göre seçimi hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaştık. Son dönemlerin en fazla tercih edilen kızıl saç boyası renklerini gelin birlikte yakından inceleyelim…

Kızıl Kestane Saç Rengi

Kızılın koyu tonlarından birisidir. Parlak ancak yoğun bir renktir. Beyaz tenli ve çok açık buğday tenli bayanlarda hoş duran bir renk tonudur. Koyu tenli bayanlarda ise bu renk tonu ancak koyu kestane taban rengi üzerine ombre şeklinde uygulanabilir. Tek başına kızıl kestane saç rengi koyu tenli bayanlarda hoş durmayacaktır.

Bakır Kızıl Saç Rengi

Beyaz tenli ve sevimli yüzlü bayanlar için en ideal saç renklerinden birisidir. Özellikle renkli gözlere sahip genç bayanlar bu saç rengini kullanabilir, girdikleri her ortamda göz alıcı saçları ile dikkat çekebilirler. Bakır kızıl saç rengi, sürekli bakım isteyen bir saç rengidir. Bu nedenle saçların boyanmasının ardından hemen bakım ürünleri ile rengin korumaya alınması gerekir.

Koyu Kızıl Saç Rengi

Koyu kızıl saç, koyu tenli olan ancak kızıl saç renklerine ilgi duyan bayanlar için en ideal kızıl tonlarıdır. Ten rengi koyuluğuna göre çok koyu ya da orta koyulukta kızıl renk tonları kullanılabilir. İlk defa saçlarını kızıla boyayacak olan bayanlar aralara tutam balyaj ya da ombre şeklinde denemeden sonra memnun kaldıklarında saçlarını tamamen kızıl saç rengi ile boyamaları gerekir.

Şarap Kızılı Saç Rengi

Capcanlı bir kızıl tonunu saçlarında taşımak, kızılın cazibesini kullanmak isteyen bayanlar için ideal bir saç rengi tonudur. Bu saç rengi son derece parlak bir renktir. Beyaz tenli ve buğday tenli bayanlar için idealdir. Yeşil ve mavi gözler ile çok hoş bir kombin oluşturup tam olarak şarap kızılı rengini yansıtır.

İrlanda Kızılı Saç Rengi

Hafif turuncuya kaçan bir kızıl tonudur. Beyaz tenli bayanlar için kullanımı idealdir. Buğday tenli bayanlarda saçların tamamına değil de ombre ya da tutam boya şeklinde uygulanabilir. Ancak koyu tenli bayanlara bu renk tonunun hiç bir şekilde uygulanmaması gerekir.

11 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...