Cilt Alt Tonuna Göre Hangi Mavi Saç Rengini Seçmelisiniz?

Yayınlanma Tarihi: 22 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Mavi rengin saçlarda kullanımı son dönemlerde oldukça yaygın. Özellikle gençlerin severek kullandıkları mavi saç renkleri daha havalı ve daha tarz bir dış görünüş elde edilmesini sağlıyor. Saçları ile dikkat çekmeyi seven bayanlar için en ideal renklerden birisi olan mavi renkler ve bu renklerin cilt tonuna göre uygulanışı hakkında genel bilgileri sizlerle yazımızın devamında paylaştık.

Koyu Mavi Saç Rengi

Koyu mavi saç boyası ışığın geliş yönüne göre saçlarında farklı renkler görmeyi seven bayanların kullanabilecekleri bir renktir. Bu rengi saçlarınıza uyguladıktan sonra hemen akmaması ve parlaklığını koruması için özel bakım yapmanız gerekir. Lacivert olarak da isimlendirebileceğimiz koyu mavi saç rengi açık buğday ve beyaz tenli bayanların cilt tonuna uygundur.

Açık Mavi Saç Rengi

Mavinin açık tonu her ne kadar yapay bir renk olsa da diğer uygun renk tonları ile birlikte kullanıldığında hoş görünür. Hafif dağınık dalgalı saç modelleri ile birlikte bu renk kullanılabilir. Beyaz tenli, özellikle mavi gözlü bayanlara çok yakışır. Saçlardaki açık mavi renk, göz renginin de daha mavi görünmesini sağlar ve gözleri ön plana çıkarır.

Neon Mavi Saç Rengi

Neon mavi saç tonları daha çok emo tarzına sahip bayanların saçlarında görülüyor. Bu rengi saçlarının tamamında ya da sadece belirli kısımlarında uygulayan genç kızlar, tarzlarına uygun yoğun katlı saç modelleri ile birlikte son derece dikkat çekici bir tarz oluşturuyor.

Turkuaz Mavi Saç Rengi

Turkuaz maviyi saçlarda uygulamak cesaret ister. Yeşil-mavi karışımı bu hoş rengi açık buğday tenli ya da beyaz tenli renkli gözlü bayanlar kendi tarzlarına uygun şekilde uygulayabilirler. Turkuaz mavi saç rengini spor ve sıra dışı giyim tarzları ile birlikte kullanabilirsiniz.

Atomik Turkuaz Mavi Saç Rengi

Tamamen sıradışı bir mavi saç boyama için atomik turkuaz renk tercih edilebilir. Bu mavi renk tonunu fuşya pembe, fıstık yeşili gibi renkler ile birlikte kullanabilir, daha hoş bir saç rengi elde edebilirsiniz. Düz, uzun saçlarınızın arasına attırdığınız bu renkte tutamlar, saçlarınızın daha uzun görünmesini, modelinin daha belirgin olmasını sağlar.

22 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...