Cilt Alt Tonuna Göre Hangi Mor Saç Rengini Seçmelisiniz?

Yayınlanma Tarihi: 23 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Sarı, kahve, karamel, kumral, siyah saç renklerinden daha farklı saç rengi kullanmak isteyenler için mor saç renkleri önerilebilir. Koyu, açık, canlı, mat çok sayıda tonu olan bu renkler, her cilt tonuna uygun şekilde kullanılabiliyor. Tek renk ya da ombre rengi olarak mor rengin saçlarda kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekenleri sizler için araştırdık. İşte o araştırmamızın sonuçları ve mor rengin saçlarda kullanımı…

Patlıcan Moru Saç Rengi

Patlıcan moru saç rengi bayanlar tarafından beğenilen ancak cesaret edilip uygulanılamayan bir renktir. Oysa uygun tonu seçildiğinde koyu tenli bayanlar için de açık tenli bayanlar için de ideal saç rengidir. Koyu tenli bayanlar da patlıcan moru saç rengini kullanabilirler. Koyu, hafif mat patlıcan moru koyu tenli ya da koyu buğday tenli bayanlar için uygun ideal mor rengidir.

Mor Kızıl Saç Rengi

Son derece iddialı bir saç rengi olan mor, kızıl ile birlikte kullanılığında ortaya daha da iddialı ve cesaret isteyen bir saç rengi çıkıyor. Bu rengin koyu tonu koyu cilt rengine sahip bayanlarda kullanılabilir. Açık tonu ise buğday ve beyaz tenli bayanlarda kullanılabilir. Özellikle yeşil gözlü bayanlarda açık olarak kızıl mor saç renginin kullanımı muhteşem görünüm ortaya çıkmasını sağlar.

Neon Mor Saç Rengi

Neon tonlarında mor saç rengi emo diye tabir edilen özgür yaşam tarzını benimseyen gençlerin sevdikleri bir saç rengidir. Pembe, yeşil ve turuncu saç renkleri ile birlikte neon mor saç rengi kullanılabilir. Yoğun katlı, çılgın saç modelleri ile son derece uyumlu neon mor saç rengi tek başına da kullanılabilir.

Açık Mor Saç Rengi

Açık mor saç rengi bol katlı, uzun saç modelleri ile birlikte kullanılabilir. Açık mor renk ile birlikte açık pembe tutamlar da kullanılabilir. Saç boyunca uygulanan ince tutamlar halindeki açık pembe saç rengi saç boyunun daha uzun görünmesini ve mor rengin daha fazla belirginleşmesini sağlar.

Koyu Mor Saç Rengi

Koyu mor saç renkleri siyaha akın saç rengi tonlarıdır. Bu renkler genelde loş ışık yada ışıksız ortamda siyah renk görülürken ışık yansımasında mor rengini belli eder. Gece ışıkları altında yer yer koyu mor rengi yansıtan bu saç rengi, güneş ışığında daha parlak ve daha canlı olarak rengini belli eder.

23 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...