Cilt Alt Tonuna Göre Hangi Pembe Saç Rengini Seçmelisiniz?

Yayınlanma Tarihi: 22 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Klasik renk tonlarından sıkılan ve farklı renkleri saçlarında görmek isteyenler için pembe saç renkleri önerilebilir. Değişik tonları olan bu pembe saç renkleri cilt rengi tonuna göre seçilip uygulanabilir. Bayanlar tarafından en çok tercih edilen ve severek kullanılan pembe saç boyası renkleri ve bu renklerin uyumunu örnekler ile konumuzun devamında ele aldık.

Pastel Pembe Saç Rengi

Pastel pembe tonları mat beyaz tenli bayanlar için ideal pembe tonudur. Özellikle mavi ve kahve göz renklerine sahip bayanlarda bu pembe tonu çok hoş duruyor. Uzun bırakılan saçlarda kendini tamamen belli eden pastel pembe, ombre olarak da kullanılabilir.

Neon Pembe Saç Rengi

Neon pembe renk buğday tenli ve beyaz tenli bayanlarda kullanabilir. Koyu tenli bayanların tenleri gibi koyu renk saçlarının uçlarına ombre ya da aralara tutam olarak da neon pembe saç rengi uygulanabilir. Çılgın bir saç modeli ile birlikte neon pembe rengi uyumlu şekilde kullanabilirsiniz.

Açık Pembe Saç Rengi

Açık pembe saç boyama için açık tenli ve açık göz renk sahibine olmak yeterlidir. Şeker gibi tatlı mı tatlı bir pembe saç rengini saçlarınızda çok fazla yapay durmadan taşımak için yeşil ya da mavi renk saçlar ile birlikte kullanabilirsiniz. Açık pembeyi saçlarınızda tek başına kullanmak istemezseniz bu senenin gözde renklerinden olan şeftali rengini ile birlikte kullanabilirsiniz.

Koyu Pembe Saç Rengi

Koyu pembe saç tonları buğday tenli bayanlar için ideal pembe tonlarıdır. Dalgalı saç modelleri ile birlikte bu saç rengi kullanıldığında ışığın gelişine göre daha farklı renk yansımalarına saç genelinde görülebilir. Koyu pembe saç renginin çok boğulmaması için aralara ince tutamlar şeklinde açık pembe renkleri uygulanabilir.

Fuşya Pembe Saç Rengi

Fuşya pembe saç rengi, açık buğday ten rengi ile uygun şekilde kullanılır. Önleri perçemli ve katlı saç modelleri ile bu canlı rengi kullanabilirsiniz. Katların daha hacimli görünmesi için hafif dalgalandırma yapılarak bu modeller kullanılabilir. Fuşya pembe rengi saçların toplanmasında ya da şekil verilmesinde canlı renkte tokalar ve saç bantları kullanılabilir.

22 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...