Cilt Alt Tonuna Göre Hangi Sarı saç Rengini Seçmelisiniz?

Yayınlanma Tarihi: 11 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Sarı saç bayanların kullanyı sevdikleri bir renk olma özelliğinde… Geçmiş dönemlerde de çok popüler olan sarı saç rengi, günümüzde hala popülerliğini devam ettiriyor. Farklı çok sayıda tonu olan sarıyı kullanmadan önce mutlaka ten rengi ile uyumunu göz önüne almanız gerekir. Bunun için en fazla kullanılan sarı saç renk tonları ve bu sarı saç renk tonlarının cilt renkleri ile uyumunu içeren yazımıza göz atabilirsiniz.

Tereyağı Sarısı Saç Rengi

Çok tatlı ve açık bir ton olan tereyağı sarısı, beyaz tenli bayanlara çok yakışıyor. Tereyağı sarısı sıcak bir tondur. Platin sarıyı çok açık ve mat bulan bayanlar bu tonu deneyebililer. Tereyağı sarısı hafif makyaj ile birlikte kullanılabilir.

Sıcak Buğday Sarı Saç Rengi

Sıcak buğday sarısı koyu sarı saç renklerinden biridir. Buğday tenli bayanlar için ideal sarı tonudur. Kahve tonlarında bir makyaj ile tamamlanıp muhteşem bir görüntüye ulaşmayı sağlar.

Koyu Küllü Sarı

Koyu küllü sarı saç rengi açık buğday, koyu buğday tenliler için idealdir. Saçların arasına tutam tutam atılarak ya da sadece saç uçlarına ombre şeklinde uygulanarak koyu tenli bayanlarda da kullanılabilir.

Platin Sarı Saç Rengi

Sarının belki de en fazla tercih edilen tonudur. Bu sarı tonunu kullanırken bayanların mutlaka günlük de olsa makyaj yapmaları gerekir. Aksi halde solgun ve hasta gibi bir görüntü ortaya çıkabilir. Platin sarı ya da diğer açık sarı renklerini uygulamadan önce saçların mutlaka açma işleminden geçirilmesi gerektiğini unutmamak gerekir.

Orta Koyu Sarı Saç Rengi

Orta koyulukta sarı saç boyası ne çok açık, ne de çok koyu tenli olmayanlar için idealdir. Bu renk tonunu buğday tenli bayanlar kendi ten renklerinin 1-2 ton açığı olarak uygulayabilirler. İlk defa saçlarında sarı rengi görecek olanlar saçın tamamını boyatmadan önce ombre ya da aralara tutam şeklinde bir ön deneme yapabilirler.

Güneş Sarısı Saç Rengi

Bayanlar tarafından en çok beğenilen ve kullanılan sarı tonlarından birisi olan güneş sarısı saç rengi, ışık ile farklı renk tonlarını yansıtır. Parlak ve sıcak sarı tonlarından birisidir. Açık buğday ve beyaz tenli bayanlar da çok durur. Özellikle gözleri renkli olan bayanlar bu rengi denemeyi mutlaka düşünmelidir.


11 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...