Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 5 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte erkek ve kız çocukların saçları kesilerek sıcak havalarda rahat etmeleri sağlanır. Bu işlem özellikle erkek çocuklar için evde yapılabilir. Piyasada pek çok markada bulunan saç kesme aletleri eşliğinde saçlar istenen ayarda kısaltılabilir ya da düzleştirilebilir. Erkek çocuk kısa saç kesim modelleri çok fazla değişmez. Enseden kısalan kat kat Amerikan tıraşı en çok ilgi gören modeller arasında yer alır. Buna ek olarak arka kısmı kısa ve üst kısmı jöle yardımıyla dikleştirilen saçlar da 6-7 yaş aralığındaki çocuklara sıklıkla uygulanmaktadır. Bu senenin modası olan saç kesim stiliyse yandan ayrılmış saçların bir tarafının daha uzun olduğu ve bir çizikle belirgin hale getirilmiş kısa saçlardır.

Kız Çocuklarda Saç Kesimi Hazırlıkları:

Kız çocukların saçlarının evde kesilmesi tercih edilmez. Evde yıkanan kız çocuklar yakın bir kuaföre gidilerek yaklaşık yarım saat içinde kız çocuk kısa saç kesim modelleri arasından yapılan tercihe göre yeni saçlarına kavuşabilirler. Ebeveynler için zor bir karar olan kısa saç kesimi modelleri için kuaförden de destek ve öneri alınabilir.

Kız çocukların küçük yaşlardan itibaren güzelliklerine düşkün oldukları unutulmamalı ve kesim stiline karar vermeden önce çocuğun da fikri alınmalıdır. Kesilecek saç modelinin çocuğun yaşına, okul durumuna, yaptığı sportif ya da sanatsal faaliyete ve en önemlisi yüz tipine uygun olmasına özen gösterilmelidir.

Kız Çocuklarda Saç Kesimi Hazırlıkları: Kız Çocuklarda Saç Kesimi Hazırlıkları: 2

Ense tıraşı oldukça kısa olan erkek çocuk kısa saç kesim modelleri  her yaşa ve hemen her yüz tipine uygundur. Yaz ve kış aylarının en rahat modeli olan kısa saçlar kolay şekle girmeleri ve kurutma gerektirmemeleri sebebiyle de anneler için de ideal bir tercihtir. Kıvırcık ve düz saçlar için kısa kesimlerin farklı yapılması son derece önemlidir.

Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri 1 Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri 2 Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri 3

5 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...