Çocuk Saç Modelleri Düğün İçin

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Düğünlerde gelin ve damat dışında en çok dikkat çekenler, genellikle çocuklardır… Birbirinden sevimli kıyafetler içinde cıvıl cıvıl neşeleri ile düğün salonu ya da açık alanda eğlenen çocuklar, neşelerinin yanında şıklıkları ile de çoğu zaman yetişkinleri gölgede bırakıyor. Takım elbise içindeki erkek çocuklar, şık elbiseleri içinde kız çocukları düğünlerin sevimli yönleridir. Bu yazımızda düğün için çocuk saç modelleri, konusu ele alacağız.

Çocuk Düğün Saç Modelleri

Çocuklar için düğün saç modelleri en az yetişkinlerinki kadar fazladır. Hatta daha fazla desek yeridir. Yetişkin bayanların saçlarına uygulanan her saç modelini, küçük kız çocukları için de düğünlerde uygulayabilirsiniz.

Bunun yanında yetişkinlerin özel günlerde kullanamayacakları örgü saç modelleri ve kurdeleli saç modellerini de kız çocukları için kullanabilirsiniz.

Çocuk Düğün Saç Modelleri 1

Yukarıda verdiğimiz örnek saç modellerinde topuz ve bağlama içinde saç örgüleri farklı şekillerde kullanılmış. Bu modelleri inceleyerek çocuğunuz için uygulayabilirsiniz. Bu saç modelleri genelde okul çağıdaki kız çocukları için idealdir.

Çocuk Düğün Saç Modelleri 2

Kıyafeti ile minik bir presesi andıran kız çocuğunuzun saçlarına yukarıda gördüğünüz örgülü topuz modelini uygulayabilirsiniz. Bu model ile kıyafetini tamamladığınız minik prensesinizin isterseniz saçlarına yapmak çiçekler de takabilir ve saç modelini tamamlayabilirsiniz.

Çocuk Düğün Saç Modelleri 3

Orta ve uzun saç uzunlukları için yarı toplu saç modelleri yetişkinlerde olduğu gibi miniklerde de kullanılabilir. Hafif daga verilerek tamamlanan saç modeline özellik katmak için kurdele ya da çiçekli tokalar kullanabilirsiniz.

Çocuk Düğün Saç Modelleri 4

İç içe geçmiş saç tutamları ile hazırlanan bu saç modeli de düğünlerde kız çocukları için ideal saç modelleri arasındadır. Resme bakarak az çok modelin nazıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çocuk Düğün Saç Modelleri 5

Özel günlerde sıkça kullanılan topuz modellerini kız çocuklarınız için de kullanabilirsiniz. Yukarıdaki örnek topuz modeli, kız çocukları için son derece idealdir. Hem sevimli, hem şık olan bu saç modelini evde saç spreyi ile yapabileceğiniz gibi kuaförde de yaptırabilirsiniz.

Çocuk Düğün Saç Modelleri 6

Örgü ve saç tokası ile birlikte hazırlanan bu saç topuz modeli, hem şık, hem de özel bir topuz modelidir. Bu modeli normalde de kullanabilirsiniz. Düğün için kullanılacağı zaman da taşlı, şık taç ya da tokalar ile destekleyebilirsiniz.

Bu yazımızda çocuk düğün saç modelleri, hakkında bilgileri sizlerle paylaştık. Birbirinden özel ve sevimli bu saç modellerini özel gün ve düğünlerde çocuklarınıza uygulayıp hem onun hem de görenlerin beğenisini kazanabilirsiniz.

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...