Çocuk Saç Örgü Modeli

Yayınlanma Tarihi: 7 Mayıs 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kız çocuğuna en çok yakışan saç modelleri hiç şüphesiz örgü ile birleşmiş olan saç modelleridir. Kız çocuklarının masumluğunu ve duru güzelliğini ön plana çıkaran örgü modelleri hem günlük hayatta hem de çocuklar için özel günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Çocuk örgü saç modeli en az yetişkinlerinki kadar çoktur. Çocuklardaki fark gösterişten ve havadan kaçınılmaya çalışılmasıdır. Çocuk saç örgü modeli kolaylıkla öğrenilebilir olan balıksırtı olarak ön plana çıkar. Çocuk saç örgü modeli için birkaç alıştırma yaptıktan sonra mükemmele ulaşılabilir.

Çocukların özellikle bayıldığı saç örgü modelleri vardır. Bunlardan bir tanesi saçın ön kısmının taç gibi örüldüğü örgü modelidir. Çocuk kısa saç örgü modeli de sayılabilecek olan bu örgü aslında her yaştan insana her uzunluktaki saça uygulanabilir. Kime uygulanırsa uygulansın o kişiyi daha da prenses gibi gösterir. Özellikle yüzünü ön plana çıkardığı için çocuklarda tercih edilir.

Çocuk Saç Örgü Modeli 1

Çocuklarda en sık kullanılan örgü balıksırtı örgüsü, saçın iki yanından örülerek çocuğun masumluk hissini pekiştirir. Hem çocuğun oynarken rahat olmasını hem de bakımlı görünmesini ve kendini iyi hissetmesini sağlar. İsteğe bağlı olarak tek balıksırtı da tercih edilebilir. Tek balıksırtı modelinin uzantısı hoşa gitmiyorsa geriye doğru saçın içine kıvrılıp sokularak topuz görüntüsü de elde edilebilir.

Çocuk Saç Örgü Modeli 2 Çocuk Saç Örgü Modeli 3

Özellikle kısa saçlı kız çocuklarına çok yakışan örgü modeli saçın orta üstünün balıksırtı örüldüğü ve saçın arkasına doğru gelindiğinde toka ile örgü bitirilerek saçın salınık bırakıldığı saç modelleridir.

Çocuk Saç Örgü Modeli 4 Çocuk Saç Örgü Modeli 5

Topuz modelleri her çocuğun hevesidir. Her çocuk topuz modelleri ile kendini biraz daha özel hisseder. Örgünün topuz ile buluştuğu modeller kızını tüm kızlardan farklı kılacaktır ve bu onun da hoşuna gidecektir. Örgüden topuz yapabilmek için saç önce atkuyruğu yapılır. Ardından atkuyruğu örülür. Topuz yapacak şekilde sarılır. Sıradan bir topuza göre çok daha güzel durur. Bir başka örgü topuz modelini yapmak için de atkuyruğu yapılır. Saçtan bir tutam alınır ve örülür. Kalan kısım topuz yapılır. Örülmüş olan kısım büyük görünmesi içi gevşetilir ve topuzun etrafında sarılır ve tel toka ile sabitlenir.

Çocuk Saç Örgü Modeli 6 Çocuk Saç Örgü Modeli 7

7 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...