Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Yayınlanma Tarihi: 23 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Çocuk saç modelleri arasında en çok sevilen modeller örgü modelleridir. Minik kız çocuklarının sevimliliğine sevimlilik katan örgülü modeller, saçın uzunluğu ve şekline göre değişiklik gösteriyor. Bugünkü yazımızda kız çocukları için en sevilen örgülü saç modelleri ve bu saç modellerinin yapılışları hakkında bilgileri sizler için derledik. Hem günlük olarak hem de okul için ideal bu saç modelleri ile kız çocuklarınızın saçlarını her gün aynı şekilde yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Kız çocuklarına özel değişik örgü saç modelleri ve yapımları ile ilgili resimleri sizlerle paylaşıyoruz. Eminiz bu saç modelleri ile kızınız her zamankinden daha güzel ve her zamankinden daha mutlu olacak.

Kız çocuklarına okula giderken uygulanabilecek bu güzel model için ilk olarak tüm saç yukarıdan at kuyruğu bağlanır. Ardından kuyruğun sağ ve sol tarafından küçük tutamlar alıp birbirine dolayarak farklı bir örgü yapabilirsiniz.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 1

Kalpli saç örgüsü hem çocuklar hem de genç kızlar için ideal bir saç modelidir. Resimdeki gibi saçın iki yanından örgü şeklinde getirilen örgüleri tel toka ve ince lastik toka ile tutturup hoş bir model yapabilirsiniz.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 2

 

Sepet örgüsü denilen, saçlardan tutam tutam alınarak yapılan örme tekniği ve balerin topuzunun birleşimi olan bu saç modeli, okula giden kız çocukları için hem sevimli hem de kullanışlı bir model olabilir.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 3

Aşağıdaki resimde görülen örgü içinden geçirilen tutam saçlar ile hazırlanan hoş saç modelini, uzun saçlı kız çocuklarınız için uygulayabilirsiniz. Ön kısımdan örülerek getirilen saçın içinden geçirilen ince tutamların aşağıdaki örgüye katılması ile uygulanan saç modeli, çocuklarda çok sevimli duruyor.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 4

Yine sepet örgüsü ile yapılan sevimli bir saç modeli isterseniz, aşağıdaki gibi bir model deneyebilirsiniz. Saçın iki yanından örülerek getirilen saçların arkada birleştirilip tek bir örgü yapılması şeklinde uygulanan saç modelini, günlük olarak çocuklarınızda kullanabilirsiniz.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 5

Saçların iki yandan toplayıp örerek iki yandan kalp yaparak sevimli bir saç modeli oluşturabilirsiniz. Bunun için topladığınız saçları ikiye ayırıp örün. Örgünün kalp şekli alması için kuyruğu havaya kaldırıp tel toka ile sabitleyin. İki örgünün ucunu birleştirip lastik toka ile tutturun.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 6

Yetişkinlerde olduğu gibi küçük kız çocuklarında da örgü taç modelleri çok tercih ediliyor. Öndeki saçların toparlanmasını sağlayan bu model, at kuyruğu ya da topuzlar ile de birleştirilip kullanılıyor.

23 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...