Çocuk Saç Topuz Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 2 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Topuz modelleri yetişkin bayanlar kadar çocuklar için de ideal  modellerdir. Okul ve özel günlerde daha çok tercih edilen çocuk topuz modelleri, minik kızların hem çok sevimli görünmelerini sağlıyor hem de saçlarının güzelliğini ön plana çıkarıyor. Geçen senelerde de sıkça kullanılan kız çocuk topuz modelleri bu sene de düğünlerde ve özel eğlencelerde çok tercih edilecek gibi görünüyor.

Çocuk Saç Topuzu Modelleri

Kız çocuklar için topuz modelleri yetişkin saç modellerinden daha fazla çeşide sahiptir. Farklı saç örgüleri ile zenginleştirilen bu saç modelleri ayrıca kurdele, çiçek desenli tokalar ya da boncuk işlemeli saç aksesuarları ile daha da fazla zenginleştiriliyor. Hem okul döneminde hem de özel günlerde rahatlıkla kullanılan, çocuklar ve anneleri tarafından en fazla beğenilen topuz modellerini, gelin birlikte inceleyelim…

Çocuk Saç Topuz Modelleri 1
Kız çocuk saç modelleri arasında en sade ve hoş modellerden birisidir balerin topuzu… Günlük olarak da uygulanan bu saç modeli, okul için hazırlandığında kurdele ile düğün için hazırlandığında ise boncuklu taşlı taçlar ile süslenebilir.

Çocuk Saç Topuz Modelleri 2

Genç kızlarda olduğu gibi minik kızlarda da iki şekilde uygulanabilen balerin topuzunu saçın yapısına ve uzunluğuna göre saç süngeri ile ya da sadece burup dolayarak hazırlayabilirsiniz. Her iki topuz türünde de minik kızların saçları çok hoş görünecektir.

Çocuk Saç Topuz Modelleri 3

Balerin topuzunun topzu süngeri ile yapılan bir türü olan bu modelde saçlar ön kısımdan minik tokalar ile bağlanarak sabitlenmiş. Bu saç modeli özellikle saçlarının ön kısmında çıkıntılar olan kız çocukları için idealdir. Topuzun çevresinden geçirilen saç örgüsü de topuz modelinin zenginleşmesinde etkilidir.

Çocuk Saç Topuz Modelleri 4

Yukarıdaki gibi bir çocuk saç topuzu günlük kullanımdan çok düğün ya da özel davetler için idealdir. El beceresi ve saç konusunda az çok bilgisi olan anneler tarafından evde de uygulanabilen bu modeller genelde kuaförlerde hazırlanır.

Çocuk Saç Topuz Modelleri 5

Saçların ön kısm ve yanlarından minik, ince saç örgüleri şeklinde gelen yukarıdaki gibi bir model, okul için de idealdir. Gün içinde çocuğunuzun harekelerine uyum sağlayarak dağılmayacak olan bu saç modelini kurdele, taşlı toka ya da farklı taç modelleri ile süsleyip daha özel geceler için de kullanabilirsiniz.

Kız çocukları için topuz modelleri hakkında verdiğimiz bilgiler ve saç modeli resimlerini ineceleyerek siz de kendi çocuğunuz için sevimli saç modelleri deneyebilirsiniz.

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...